Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Jelenia Góra: Prestiżowa nagroda dla Atlasu Karkonoszy

Wtorek, 19 października 2021, 9:32
Autor: WAC
Fot. KPN
Zrealizowany wspólnie przez polski oraz czeski Karkonoski Park Narodowy "Atlas Karkonoszy" zajął pierwsze miejsce w kategorii Atlasy, Encyklopedie, Słowniki w międzynarodowym konkursie "Najlepsze Wydawnictwo o Górach" podczas Targów Książki w Krakowie.

Organizatorami konkursu były Targi Książki w Krakowie, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Wydawnictwo „Karpaty” – Andrzej Łączyński w Krakowie. Brało w nim udział 45 wydawców z ośmiu krajów (Austria, Bułgaria, Czechy, Kanada, Polska, Słowacja, Ukraina i Wielka Brytania), którzy zgłosili do konkursu 116 wydawnictw.

"Atlas Karkonoszy" jest efektem współpracy obu parków narodowych oraz środowisk naukowych w ramach polsko-czeskiego projektu „Wspólne podejście do zarządzania Karkonoskim/Krkonošskim Parkiem Narodowym”. W sposób kompleksowy i bilateralny prezentuje zharmonizowane dane dotyczące wielu zagadnień przyrodniczych i społecznych obu stron Karkonoszy. Ma za zadanie popularyzować wiedzę o przyrodzie całych Karkonoszy pokazując kontekst przestrzenny i bez uwzględniania sztucznych granic. Prace nad jego powstaniem trwały około dwa lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Medale dla krwiodawców

Podwyżki dla starosty i radnych

Mikołajkowe atrakcje

Czytaj również

Potrącona sarna trafiła do lecznicy

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych

Miały swoje święto

Nowa (stara) Lewica

Będzie mocno wiało

Biało–niebieski Mikołaj

Ciastka dla obrońców granicy

Drzwi możliwości

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy