Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Region: Premier Morawiecki w Legnicy i Bolesławcu

Wtorek, 20 kwietnia 2021, 7:29
Aktualizacja: 7:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Biuro senatorskie Krzysztofa Mroza
W poniedziałek (19.04) w Legnicy w obecności premiera Mateusza Morawieckiego otwarto pierwszy w Polsce punkt szczepień powszechnych. Został on zlokalizowany w hali sportowej przy ul. Lotniczej. W punkcie posiadającym 6 stanowisk do szczepień będzie można zaszczepić do 1000 osób dziennie.

W najbliższych dniach w całej Polsce zostaną uruchomione kolejne powszechne punkty szczepień. Docelowo w kraju będzie ich blisko 600, w tym 35 na Dolnym Śląsku. W Kotlinie Jeleniogórskiej już niebawem otwarte zostaną dwa tego typu punkty. Pierwszy mieścić się będzie w hali sportowej przy ZST „Mechanik” przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze. Następny zlokalizowany będzie w Kowarach w Klubie Seniora w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Szkolnej 1. Kadrę medyczną w Jeleniej Górze zapewni Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, a szczepionki dostarczane będą z Agencji Rezerw Materiałowych - czytamy w komunikacie biura senatora.

Mamy deklaracje od producentów, że dostawy szczepionek do Polski zostaną znacząco zwiększone, dlatego uruchamiamy powszechne punkty szczepień, w miejscach takich jak hale sportowe. Do tej pory w Jeleniej Górze wykonano ponad 23000 szczepień. Liczę, że po uruchomieniu kolejnych punktów w najbliższych tygodniach liczba osób zaszczepionych będzie dynamicznie rosnąć, także w naszym regionie - powiedział Krzysztof Mróz.

Do 10 maja każdy obywatel powyżej 18. roku, który zechce się zaszczepić otrzyma e-skierowanie, dzięki któremu będzie mógł zapisać się na termin szczepienia. Jutro ogłoszony zostanie harmonogram zapisów na szczepienie dla kolejnych roczników. Zgodnie z zapowiedziami premiera najpóźniej do sierpnia każdy chętny powinien zostać zaszczepiony przynajmniej jedną dawką szczepionki.

Po otwarciu punktu w Legnicy premier odwiedził jeszcze m. in. Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, który jest największym szpitalem „covidowym” w regionie jeleniogórskim. Wizytę na Dolnym Śląsku Mateusz Morawiecki zakończył otwarciem mobilnego punktu szczepień typu „drive thru” we Wrocławiu - dodano.

W uroczystości, oprócz premiera i władz samorządowych Legnicy udział wzięli wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski oraz parlamentarzyści: posłowie Ewa Szymańska, Michał Dworczyk i Krzysztof Kubów oraz senatorowie Dorota Czudowska i Krzysztof Mróz - informuje biuro senatora.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Nagrody wręczone

Manewry strażaków

Czytaj również

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Odznaczenia dla opozycjonistów

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Nowa dyrektorka ZTA

Pierwsza wodna kurtyna

Oczyszczalnia już po modernizacji