Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 grudnia
im. Marii, Makarego

Kowary: Prace porządkowe na nowym cmentarzu

Wtorek, 19 października 2021, 8:12
Autor: WAC
Fot. UM Kowary
Odwiedzający cmentarz komunalny przy ul. Matejki w Kowarach mogą zobaczyć efekty kolejnego etapu prac porządkowych prowadzonych na nekropolii.

Prace przy zagospodarowaniu terenu wokół oraz na samej nekropolii trwają sukcesywnie od kilku lat. W tym roku samorząd Kowar przeznaczył na ich sfinansowanie ze swojego budżetu kwotę około 30 tysięcy złotych. Środki te pozwoliły między innymi na wykonanie kolejnego fragmentu nowego cmentarnego ogrodzenia. Ma ono zapobiegać wtargnięciom tu dzikich zwierząt z otaczających ją terenów leśnych. Na cmentarzu zamontowano też nowe oświetlenie, wycięto zarastające samosiejki oraz wymalowano i odremontowano cmentarną kaplicę. Wykonano też nowy boks na odpady.

Przez wiele lat na cmentarzu nie były prowadzone żadne poważniejsze prace porządkowe - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - My od około trzech lat staramy się przede wszystkim poprawiać stan cmentarnych dróżek i chodników. Od ubiegłego roku wymieniamy też ogrodzenie na stabilne. Realizację zadania rozłożyliśmy w czasie na kilka lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Biało–niebieski Mikołaj

Zagrają dla Oliwii

Biskup u osadzonych

Czytaj również

Podarunki od starostwa

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Psitulanki w Mikołajki

Żeby rondo było rondem

Przyjechali mikołaje

Dzień Placków

Iglice z kapsułą czasu

Ratownicy czuwają nad zagrożeniem lawinowym

Brama Wojanowska świątecznie udekorowana