Czytających: 9162

II-liga szczypiornistek: Poznanianki bliżej awansu

Niedziela, 16 marca 2014, 21:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 marca 2014, 1:23
AZS AWF Volkswagen Poznań po raz drugi w tym sezonie pokonał rezerwy KPR–u Jelenia Góra. W niedzielnym spotkaniu rozegranym w hali przy ulicy Złotniczej, wielkopolanki zwyciężyły 28:25 i wyprzedziły nasz zespół w tabeli II–ligi.

Konfrontacja dotychczasowego lidera rozgrywek - KPR II Jelenia Góra, z wiceliderem z Poznania mogła zadowolić zgromadzoną publiczność pod względem emocjonalnym. Oba zespoły były aktywne, pomysłowo rozgrywały akcje, znakomitą postawą wykazała się bramkarka AZS-u Martyna Ławrecka i to jej przyjezdne mogą w głównej mierze zawdzięczać zwycięstwo w niedzielnym meczu.
Początek spotkania nadspodziewanie łatwo rozgrywały jeleniogórzanki, które w 6. minucie prowadziły 5:1. Pięć kolejnych trafień było już dziełem akademiczek, ale miejscowe szybko wróciły na właściwy tor i toczyły wyrównany bój do 26. minuty (12:13). Końcówka pierwszej części należała już do poznanianek, do przerwy na tablicy wyników było 12:17.

Po zmianie stron przyjezdne kontrolowały wynik utrzymując przewagę w granicach 4-6 bramek do 51. minuty. Wydawało się, że w samą porę podopieczne Marty Oreszczuk złapały rytm zdobywając w ciągu 6 minut sześć bramek - w 57. minucie był remis 25:25. W końcówce starsze i silniejsze fizycznie wielkopolanki dołożyły trzy trafienia odnosząc zasłużone zwycięstwo.

W tabeli II ligi AZS AWF ma punkt przewagi nad rezerwami KPR-u. Do rozegrania pozostały 4 kolejki. Za tydzień (22.III) jeleniogórzanki jadą do Gubina na mecz z miejscową Spartą, a za dwa tygodnie (30.III) podejmą rezerwy Pogoni Szczecin.

KPR II Jelenia Góra - AZS AWF Volkswagen Poznań 25:28 (12:17)