Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

Piechowice: Pożegnanie absolwentów klas policyjnych

Wtorek, 29 kwietnia 2014, 7:42
Aktualizacja: 15:01
Autor: Org
Fot. Archiwum Szkoły
Muzyką Indian Ameryki Północnej Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach pożegnał swoich absolwentów klas IV technikum oraz klas III a i III b Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, zastępca komendanta miejskiego policji młodszy inspektor Piotr Wałczyk, a także były komendant policji jeleniogórskiej Zbigniew Ciosmak, który był jednym z inicjatorów powstania klas policyjnych w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Starosta wręczył wyróżnienia absolwentom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Odebrali je: Daria Aleksandrowicz (średnia ocen 5,18) oraz Adriana Jakowicz (średnia ocen 4,75). Za dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję i zachowanie zostały wręczone nagrody książkowe: Paulinie Mogilskiej z klasy III LO, Grzegorzowi Leszkiewiczowi z kasy IV T, Pawłowi Rzepczyńskiemu z klasy IV T oraz Michałowi Tarczyńskiemu z klasy IV T.

Ponadto uczniowie otrzymali Stypendium Dyrektora Szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową postawę uczniowską, zaangażowanie w życie szkoły i klasy oraz reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych i rozmaitych konkursach.

Wyróżnienia wręczył również komisarz Zbigniew Klimek za bardzo dobre wyniki w nauce z przedmiotu ,,Bezpieczeństwo publiczne-edukacja ogólnopolicyjna”. Uczniom klas policyjnych wręczono dyplomy ukończenia nauki w klasie o profilu policyjnym w zakresie: funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego i wiedzy ogólnopolicyjnej, umiejętności samoobrony oraz musztry i podstaw wyszkolenia strzeleckiego.

Uroczystość uświetnił występ muzyczny Indian z Ameryki Północnej , który odbył się w ramach współpracy z Filharmonią Jeleniogórską.

Przed absolwentami matura i edukacja na wymarzonych studiach. Życzymy powodzenia!

Ogłoszenia

Czytaj również

To ostatni dzwonek!  

Szkoły w komplecie

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Czytaj również

Nadszedł czas egzaminu dojrzałości

Straż miejska złamała prawo?

Wyznaczanie granic posiadłości na d. Śląsku

Być jak Ignacy

Festyn na sportowo

Bez przełomu w sprawie oczyszczalni

Będzie bezpieczniej przy Polanie

Uczniowie "ósemki" fotografowali region

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow