Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

JELENIA GÓRA: Powyborcze podchody plakatowe

Piątek, 15 lutego 2008, 9:59
Aktualizacja: 10:00
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Afisze zachwalające kandydatów do parlamentu w wyborach sprzed kilku miesięcy wciąż szpecą niektóre zakątki śródmieścia Jeleniej Góry. Straż miejska pilnuje porządku, ale w tym przypadku ma związane ręce.

Plakaty powinny zostać usunięte miesiąc po wyborach przez sztaby wyborcze. Jeśli się tak nie stanie, musi je posprzątać firma sprzątająca miasto na koszt zainteresowanych. Tak stanowi prawo, które nie zawsze miewa zastosowanie w rzeczywistości.

– Nie możemy nakazać zdjęcia plakatów wyborczych z prywatnych „posesji” i miejsc, jeśli właściciel ma taką wolę, aby wisiały – powiedział nam Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Strażnicy muszą mieć także sygnał od ludzi, że zniszczone plakaty nie podobają im się. Wtedy mogą apelować do gospodarzy miejsca o ich usunięcie. Nic więcej nie mogą zrobić.

Nie dziwi zatem fakt, że w Jeleniej Górze powyborcze resztki straszą w kilku miejscach, w tym na rogu ulicy Pijarskiej i Podwala (na zdjęciu). Są to plakaty nie tylko z wyborów w 2007 roku. Zdarzają się nawet „fragmenty” kandydatów do samorządowych stołków sprzed dwóch lat.

Często same wizerunki są zeszpecone. Ale zainteresowanym widać to nie przeszkadza, bo do Straży Miejskiej nie wpłynęło żadne zgłoszenie stwierdzające naruszenie dóbr osób prezentowanych na afiszach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

Tak się ptaków nie dokarmia

Co się zdarzyło na sesji (wracamy do tematu)  

Czytaj również

Ratusz z nowym godłem

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

KPSW w trosce o przyrodę

Raport ws. koronawirusa w regionie (aktualizacja)

Dotacji niestety nie starczyło dla wszystkich

Na pamiątkę d. cmentarza

Myślała, że to oszust  

Rozpoczął się proces

Sprzątanie Ochotnicy