Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Region: Powrót pociągiem z „majówki” w Szklarskiej Porębie gratis!

Środa, 30 kwietnia 2014, 8:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lipca 2020, 10:55
Autor: Manu
Fot. Organizator
Od czwartku do niedzieli (1–4 maja), w czasie weekendu majowego, na odcinku Szklarska Poręba Górna – Jelenia Góra w pociągach Kolei Dolnośląskich obowiązywać będzie oferta specjalna. Pasażerowie, którzy dojadą do Szklarskiej Poręby Górnej, będą mogli powrócić z tym samym biletem bezpłatnie. Warunkiem jest zgłoszenie się do konduktora po specjalną pieczątkę, upoważniającą do bezpłatnego powrotu.

Podczas „Majówkowego Zawrotu Głowy” w Szklarskiej Porębie (o wydarzeniach pisaliśmy w poniedziałek, 28 kwietnia – przyp. red.) czekać będzie mnóstwo atrakcji. Tyrolka i mosty linowe w Kruczych Skałach, otwarcie wioski indiańskiej, wycieczki, koncerty i konkursy to tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekają na was w Szklarskiej Porębie.

W sobotę, 3 maja, w godzinach od 12.00 do 17.00 Koleje Dolnośląskie zapraszają także na dworzec kolejowy w Szklarskiej Porębie Górnej, gdzie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich będzie prezentacja nowoczesnego pociągu polskiej produkcji 31 WE „Impuls”.

Od roku w weekendy Dolnoślązacy mogą dojeżdżać w Karkonosze najnowocześniejszymi pociągami. Pięć nowoczesnych pojazdów elektrycznych Koleje Dolnośląskie zakupiły w ubiegłym roku. Komfortowe „Impulsy”, które mogą rozwijać prędkość do 160. km na godzinę, kosztowały 100 mln zł, z czego blisko 70 mln zł pochodziło z unijnej dotacji przekazanej za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pada w regionie – strażacy interweniują

Bezpartyjni na rzecz środowiska

Miasto zadba o zamek

Czytaj również

Na Dzień Flagi

KPSW w trosce o przyrodę

Dzień Położnej

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

Na pamiątkę d. cmentarza

Badają Górę Ryszarda

Rozpoczął się proces

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Tak się ptaków nie dokarmia