Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Jelenia Góra: Powitanie medalistki paraolimpijskiej

Poniedziałek, 6 września 2021, 16:47
Aktualizacja: 16:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Lucyna Kornobys wróciła do Jeleniej Góry ze srebrnym medalem Igrzysk Paraolimpijskich, gdzie stanęła na drugim stopniu podium w konkurencji pchnięcia kulą. Pochodzącą z Lubawki, zawodniczkę Startu Wrocław powitał prezydent Jeleniej Góry wraz z urzędnikami i radnymi.

Jak już informowaliśmy, podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio jeleniogórzanka zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą. Dzisiaj (6.09) sportsmenka spotkała się z władzami miasta - był okolicznościowy tort, nagroda dla medalistki oraz mnóstwo ciepłych słów i wzruszeń.

Nastawiałam się na walkę z Chinką, ale Chińczycy robili kosmiczne wyniki i praktycznie w każdej grupie mieli rekordy świata, rekordy życiowe, więc okazało się, że Chinka, która pchnęła 9,20 m była poza moim zasięgiem, bo w tym roku 9 m nie było w moim zasięgu - wyznała Lucyna Kornobys, która osiągnęła znakomity rezultat biorąc pod uwagę, że startowała z kontuzja barku. - Cieszę się z tego medalu, bo wynik mam lepszy niż w Rio de Janeiro - dodała jeleniogórzanka.

Igrzyska w Tokio stały też pod znakiem obostrzeń covidowych - codziennie rano były robione testy, pilnowano zakrywania ust i nosa.

Maseczki były chyba największym problemem, w wiosce olimpijskiej i podczas startów bardzo tego pilnowano - wyznała L. Kornobys.

Spotkanie z władzami Jeleniej Góry wzruszyło sportsmenkę.

To nagroda dla sportowca za ciężką pracę, to cieszy i pokazuje, że to, co robimy cieszy też innych. Chciałabym dożyć chwili, gdzie sport pełno- i niepełnosprawnych nie będzie dzielony. Chciałabym, żebyśmy byli traktowani na równi pod kątem szkolenia, finansowym, czy witania. Nie mogę narzekać, bo jako jedna z niewielu otrzymuję wsparcie ze swojego miasta - to pomaga w przygotowaniach, pozwala na spokojną głowę - powiedziała srebrna medalistka z Tokio, która - jak zaznaczył prezydent - otrzymała od mieszkańców nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł.
Lucynka dała nam dużo radości. Cieszymy się, że kontuzja nie przeszkodziła jej w zdobyciu medalu i wróciła do nas cała i zdrowa. Cały czas promuje Jelenią Górę - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

Lucyna Kornobys chce teraz zadbać o bark, aby wrócić do pełnej dyspozycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplickie święto miodu

W niedzielę kolejna walka z czasem

30 lat Straży Miejskiej

Czytaj również

Czas na tenisowe mistrzostwa Jeleniej Góry

Zbliża się X Czasówka Kaczawska

Piknik miejski za nami

Skatepark przy Lubańskiej rozebrany

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

Posłanka Lewicy: Bóg alimentów nie płacił

Remont na obwodnicy

Park rozrywki nie tutaj?

Memoriał Warzyboka w Sobieszowie