Zalogowanych: 21

Lublin: Powalczyły z mistrzyniami

Sobota, 9 marca 2019, 22:29
Aktualizacja: 22:31
Szczypiornistki KPR–u Jelenia Góra pozytywnie zaskoczyły swoich kibiców, bowiem w wyjazdowym spotkaniu z mistrzyniami Polski ambitnie walczyły i przegrały jedynie 23:32. Co prawda, komplet punktów zdobył MKS Perła Lublin, ale wynik jest dużym zaskoczeniem.

Spotkanie rozegrane w hali Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kraśniku zapowiadało się na pogrom, jednak mimo szybkiego prowadzenia 3:0 przez miejscowe, KPR podjął walkę i w 10. minucie było 3:3. Do stanu 7:6 kibice mistrzyń Polski mogli przecierać oczy ze zdumienia, jednak z biegiem czasu podopieczne Izabeli Puchacz zaznaczyły swoja przewagę i w 23. minucie było 12:7, a do przerwy 16:11.

Po zmianie stron przewaga gospodyń wzrosła do 8 trafień (20:12), ale na kwadrans przed końcem było już tylko 21:16. Do ostatniej syreny lublinianki kontrolowały wynik, jednak rozmiar ich zwycięstwa z pewnością jest niespodzianką. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32:23 i do rozegrania pozostała ostatnia kolejka rundy zasadniczej.

MKS Perła Lublin - KPR Jelenia Góra 32:23 (16:11)
MKS: Januchta - Rosiak 8, Achruk 6, Urtnowska 4, Kowalska 3, Królikowska 3, Gęga 2, Nestsiaruk 2, Łabuda 1, Matuszczyk 1, Stasiak 1, Nocuń 1, Szarawaga, Moldrup, Besen.
KPR: Filończuk, Szczurek - Kobzar 5, Bielecka 3, Tomczyk 3, Najdek 3, Załoga 3, Skowrońska 2, Kanicka 2, Oreszczuk 1, Żukowska 1, Świerżewska.
Kary: 4 minuty (MKS) - 8 minut (KPR)
Widzów: 290.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej KPR zagra na wyjeździe z KPR-em Gminy Kobierzyce (16.03, godz. 17:00).