Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Powalczą o mistrzostwo Dolnego Śląska!

Piątek, 17 stycznia 2014, 14:46
Aktualizacja: 14:48
Koszykarki SP nr 11 Jelenia Góra obroniły mistrzostwo strefy jeleniogórskiej zdobyte przed rokiem. W hali im. Mariana Koczwary nie pozostawiły złudzeń swoim przeciwniczkom. W półfinale rozgromiły MZS nr 2 Bolesławiec 77:4, a w finałowym meczu zabobrzanki pokonały zdecydowanie zespół SP nr 2 Zgorzelec 46:22.

Spotkania stały na wysokim poziomie, bowiem pod szyldami szkół występowały w dużej mierze zawodniczki dwóch czołowych zespołów klubowych: KS Wichoś Jelenia Góra i UKS Basket Zgorzelec. Na duże wyróżnienie zasłużyła drużyna SP z Łomnicy, której trenerką jest Anita Sawicz, która w 1982 roku zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii szkół podstawowych z zespołem SKS Wichoś Jelenia Góra.

Tym samym drużyna SP nr 11 Jelenia Góra awansowała do finałowego turnieju o mistrzostwo Dolnego Śląska, który zostanie rozegrany we Wrocławiu w marcu tego roku.

4. MZS nr 2 Bolesławiec

Złote medale i okazały puchar zdobyły: Oliwia Rydlikowska, Jagoda Maląg, Natalia Piwko, Klaudia Soćko, Julia Walczak, Magda Mamzer, Aleksandra Salabura, Maria Budzikowska, Anna Davidson, Katarzyna Dawidson, Kinga Dzik, Natalia Wojtkowska. Trenerem