Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 października
im. Szymona, Tadeusza

Kamienna Góra: Poseł Obaz spotkał się z samorządowcami

Czwartek, 29 lipca 2021, 7:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
Trudna sytuacja kamiennogórskiego szpitala była głównym tematem spotkania posła Roberta Obaza z samorządowcami wspomnianego regionu.

Sytuacja szpitali powiatowych w całej Polsce jest niezwykle trudna. Każda placówka tego typu ma swoje własne, specyficzne problemy. Elementem łączącym jest brak specjalistów na rynku, dzięki którym możliwe byłoby zachowanie prawidłowego funkcjonowania istotnych dla szpitali oddziałów - podkreślają przedstawiciele biura posła Obaza.

Nie inaczej sytuacja przedstawia się w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze, któremu grozi zamknięcie oddziałów położnictwa i neonatologii. W związku z zaistniałym zagrożeniem bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu kamiennogórskiego, spotkanie z wójtami, burmistrzami oraz starostą kamiennogórskim zorganizował poseł Robert Obaz - informują.

Jak duże znaczenie ma dla regionu Kamiennej Góry szpital i dostęp do opieki zdrowotnej może świadczyć zainteresowanie tematem samorządowców, którzy przybyli na zaproszenie Roberta Obaza. W dyskusji wzięli udział burmistrz Kamiennej Góry, Lubawki oraz wójtowie gminy Kamiennej Góry czy Marciszowa. Obecna na spotkaniu była także zastępczyni starosty oraz prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze - czytamy w komunikacie.

Spotkanie przebiegało w dobrej atmosferze, choć nie brakowało trudnych tematów. Omawiano także wyzwania pandemiczne, które były znaczącym obciążeniem zarówno dla kadry lekarskiej, jak i pielęgniarek oraz pielęgniarzy placówki - powiedział Robert Obaz.
Cieszyć może fakt, że w toku prawie trzygodzinnej dyskusji pojawiła się wola pomocy oraz wsparcia, a także pomysły na naprawę trudnego położenia PCZ w Kamiennej Górze. Z pewnością jednym z tematów, który pozostaje do rozwiązania w najbliższej przyszłości będzie transport pogotowia ratunkowego i czas przejazdu do większych szpitali w regionie, takich jak ten w Jeleniej Górze czy Wałbrzychu - dodał poseł Nowej Lewicy.

Z pewnością to dobry znak, że samorządowcy mimo tylu różnych problemów chcą ze sobą rozmawiać ponad politycznymi podziałami. Dla nas wszystkich, nie ważne jakie mamy poglądy, liczy się współpraca i rozwiązywanie realnych problemów mieszkańców, czego przykładem jest to niezwykle merytoryczne spotkanie, za które wszystkim uczestnikom dziękuję – powiedział Robert Obaz na zakończenie spotkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa modernizacja wysypiska

Niemal 100 milionów dla regionu

Szlaki sporo kosztują

Czytaj również

Wzorowa młodzież

MdW: Gdzie są polskie flagi na jeleniogórskim ratuszu?

Naturalnie dla włosów

Uroczyste złote gody

Co dalej z punktem krwiodawstwa?

Dni Muzyki Papieskiej

Dziki coraz bardziej uciążliwe