Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 16 kwietnia
im. Cecylii, Julii

Region: Pościg za piratką drogową

Niedziela, 7 marca 2021, 8:01
Autor: WAC
Fot. policja
O tym, że nie tylko mężczyźni bywają piratami drogowymi udowadnia sytuacja, do której doszło kilka dni temu w gminie Zagrodno pod Złotoryją.

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi w trakcie służby na terenie gminy Zagrodno, przy węźle autostrady A4 chcieli skontrolować samochód marki Mazda. Gdy jednak włączyli sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu jego kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za nim. Mazda na niemieckich numerach rejestracyjnych wjechała na autostradę, gdzie kontynuowała ucieczkę. Na kolejnym węźle zjechała, podążając w kierunku miejscowości Zagrodno.

W trakcie szaleńczej ucieczki, kierowca wielokrotnie naruszał obowiązujące przepisy ruchu drogowego, wymuszał innym kierowcom zjeżdżanie na prawy pas, zajeżdżał policjantom drogę, stwarzając niebezpieczne sytuacje zarówno dla funkcjonariuszy jak i innych uczestników ruchu.

W pewnym momencie auto zjechało na polną drogę, gdzie pomimo próby dalszej ucieczki, zostało zatrzymane przez policjantów - informuje asp. szt. Monika Kaleta z policji dolnośląskiej. - Ku zaskoczeniu mundurowych za kierownicą siedziała 30-letnia kobieta, mieszkanka powiatu bolesławieckiego. Obok niej siedział 41-latek. W trakcie czynności policjanci ustalili, że oboje mieli wiele na sumieniu. Kobieta złamała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który był konsekwencją kierowania przez nią autem w stanie nietrzeźwości. Badanie narkotestem wykazało, że tym razem była pod wpływem marihuany i metamfetaminy. Z kolei pasażer był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Za popełnione w przeszłości przestępstwo fałszowania pieniędzy miał do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności. Sprawdzenie auta w policyjnych systemach wykazało, że nie było ono ubezpieczone i zarejestrowane na terenie kraju, a niemieckie tablice rejestracyjne były przełożone z innego samochodu.

Auto zostało odholowane na policyjny parking, a para zatrzymana i przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, a o dalszym losie kobiety będzie decydował sąd. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym grozi jej grzywna, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie autem pod wpływem narkotyków i złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Taki widok to wstyd!

Kierował po narkotykach

Niebezpieczne kolizje

Czytaj również

Rowerzysta z promilami

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze

Święcenie pokarmów

Seryjny złodziej pod kluczem

Podwyżka za wodę i ścieki zablokowana [AKTUALIZACJA]

Wpadł przez brak maseczki

Zatrzymany ze skradzionymi elektronarzędziami

To my mówimy prawdę

Parkowanie bez zasad