Zalogowanych: 9

Jelenia Góra: Porażka ze Świdnicą

Niedziela, 10 czerwca 2018, 21:19
Aktualizacja: 21:21
Juniorzy młodsi Karkonoszy Jelenia Góra opromienieni wywalczonym kilka dni temu awansem do I ligi dolnośląskiej, w meczu na szczycie przegrali przed własną publicznością z Polonią–Stal Świdnica 0:1. Jedyny gol w tym spotkaniu padł w pierwszej połowie z rzutu karnego.

Podopieczni Jacka Kołodziejczyka pokonując w zaległym spotkaniu rozegranym w miniony wtorek (5.06) Górnika Wałbrzych, zapewnili sobie awans do I ligi wojewódzkiej. Sobotnie starcie z drugą w tabeli Polonią-Stalą Świdnica miało więc charakter prestiżowy, ale od początku było widać, że to goście w większym animuszem podeszli do tego spotkania. Jedyny efekt bramkowy miał miejsce w 26. minucie meczu, kiedy to po ewidentnym faulu (ciągnięcie za koszulkę) sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Autorem - jak się okazało - jedynego, zwycięskiego gola był Rafał Rząsa. Choć Filip Maciejewski wyczuł intencje strzelca, to uderzenie było zbyt mocne i precyzyjne.

Była to przedostatnia kolejka II Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. W ostatniej serii meczów (16.06) Karkonosze zagrają w Lubaniu z miejscowymi Łużycami, a Polonia-Stal podejmie Kaczawę Bieniowice. W ligowej tabeli Karkonosze mają 4 punkty przewagi nad zespołem, któremu ulegli na stadionie przy ul. Lubańskiej.

Karkonosze Jelenia Góra – Polonia-Stal Świdnica 0:1 (0:1)
Karkonosze: Maciejewski – Ranecki, Bartecki (53' Kułakowski), Dulny, M. Engler (70' Żurawski), Kamiński, Orzeszko (70' Pakosz), Siudak, Sołtysiak, Tomaszewski (57' Ulanowski), Wiejak.
Polonia-Stal: Doliński – Ciosek (53' Sieradzki), Ciuba, Dereń, Jajko (41' Czastka), Krakowski (41' Daras), Kurzeja, Makówka (41' Kopycki), Rząsa (64' Wilicki), Sikora, Żukowski (41' Śmietana).