Zalogowanych: 12

Jelenia Góra: Porażka ze Śląskiem Wrocław

Środa, 9 października 2019, 10:41
Aktualizacja: 11:11
Juniorzy młodsi Karkonoszy nie będą dobrze wspominać zaległego meczu ze Śląskiem Wrocław. W spotkaniu I Ligi Dolnośląskiej podopieczni Jacka Kołodziejczyka do przerwy ambitnie walczyli, ale po zmianie stron zostali wypunktowani przez gości.

Początek spotkania był wyrównany, jednak to goście zdołali znaleźć drogę do bramki. Składna akcja Lisieckiego i Matuszewskiego zakończyła się celnym strzałem drugiego z wymienionych i było 0:1. Tuż przed przerwą doskonałą okazję do wyrównania mieli gospodarze, jednak w akcji Romanowskiego i Karmelity zabrakło dokładnego wykończenia. Po zmianie stron przyjezdni szybko podwyższyli na 0:2 - w 53. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Lisiecki. Ten sam zawodnik w końcówce spotkania zdobył gola na 0:4 (83. minuta), a chwilę wcześniej bramkarza biało-niebieskich pokonał też Paweł Baj.

Trener Kołodziejczyk nie ukrywa złości na swoich zawodników, którzy wiedząc o ważnym spotkaniu ligowym, tego samego dnia stracili sporo energii na rozgrywki międzyszkolne (rano odbywały się mecze jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych w ramach współzawodnictwa organizowanego przez MOS).

W następnej kolejce jeleniogórzanie zagrają u siebie z Chrobrym Głogów (12.10, godz. 10:00, stadion przy ul. Złotniczej).

Karkonosze Jelenia Góra - Śląsk Wrocław 0:4 (0:1)

Karkonosze: Zakrzewski - Trzebiński (80' Matyszkiewicz), Gronowski, Ciepiela, Karmelita (56' Kamiński), Gil, Galos (56' Frydryk), Romanowski (70' Kowalski), Milewski, Jurecki (75' Frankiewicz, 80' Zielonka), Firmanty.
Śląsk: Czapliński - Wróbel, Lisiecki (85' Gruszecki), Majewski (60' Baj), Burkowski (60' Floriańczyk), Jezierski, Wienczek (60' Głuski), Marciniak, Matuszewski (60' Góral), Stojanowicz, Zawadzki (60' Janicki).