Czytających: 11278

Karpacz: Porażka z Zagłębiem

Piątek, 29 listopada 2019, 22:32
Aktualizacja: 22:39
Juniorki młodsze Karkonoszy Jelenia Góra nie zdołały wskoczyć na drugie miejsce w tabeli ligi wojewódzkiej. W dzisiejszym (29.11) starciu w hali Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu, podopieczne Zdzisława Wąsa uległy Zagłębiu Lubin 23:30.

Na początku meczu jeleniogórzanki prowadziły 3:1, ale w każdą kolejną minutą grupka kibiców oglądała wyrównany pojedynek, w którym oba zespoły kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu. Od 20. minuty (10:10) lepszy okres gry zanotowały przyjezdne - na 4 minuty przed końcem było 12:14, a miejscowe grały w podwójnym osłabieniu. W tym trudnym okresie bardzo dobrze się spisały tracąc tylko jednego gola, ale tuż przed przerwą zmniejszyły stratę do 2 bramek (13:15). Po zmianie stron ekipa złożona z uczennic Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu oraz Karkonoszy Jelenia Góra - zanotowała świetny fragment. W 35. minucie było 16:15,a 6 minut później 19:17. Miejscowe jeszcze przez kilka minut przeważały na boisku, ale od 47. minut, gdy na tablicy było 21:19, można było odnieść wrażenie, że Karkonoszom "odcięło prąd". Sześć bramek z rzędu dla Zagłębia i po trafieniu Podobińskiej kolejne 4 gole "Miedziowych" sprawiły, że na minutę przed końcem było 22:29. Ostatecznie biało-niebieskie przegrały 23:30, przez co nie wskoczyły na pozycję wiceliderek. Na drugim miejscu umocniła się ekipa Zagłębia.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - SMS Zagłębie I Lubin 23:30 (13:15)

Karkonosze: Lambrinow, Solarz, Prokop - Jarosz 7, Podobińska 5, Kulas 4, Wołoszczak 4, Jadeszko 3, Jesionek-Wróblewska, Wąs, Stankiewicz, Romejko.
Zagłębie: Lewalska - Sołdek 6, Sokołowska 5, Gowin 5, Winnicka 4, Kopycińska 4, Marchewka 4, Nastałek 1, Marycka 1.
Kary: 6 minut (Karkonosze) - 6 minut (Zagłębie)
Sędziowali: Barbara Białogrecka (Jelenia Góra) i Artur Lipka (Sady)