Czytających: 14475

Jelenia Góra: Porażka z liderkami

Niedziela, 6 grudnia 2020, 18:51
Aktualizacja: 18:51
Juniorki młodsze Karkonoszy Jelenia Góra podejmowały we własnej hali Dziewiątkę Legnica. Pierwsza połowa była wyrównana i dopiero w końcówce rywalki odskoczyły na 3 bramki, a po zmianie stron przyjezdne kontrolowały przebieg meczu.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a wynik przez długi czas oscylował wokół remisu. W 22. minucie jeleniogórzanki objęły prowadzenie 9:8, ale w kolejnych minutach straciły 3 bramki z rzędu, a do przerwy przyjezdne odskoczyły na trzy trafienia (11:14). Chwilę po zmianie stron zrobiło się 11:16, ale podopieczne Izabeli Prudzienicy doszły na 14:16. Kolejne minuty to już zdecydowana przewaga legniczanek, które na kwadrans przed końcem prowadziły różnicą 8 bramek (15:23). W końcówce meczu biało-niebieskie poprawiły nieco skuteczność i zmniejszyły rozmiary porażki do 6 trafień.

Dziewiątka Legnica z kompletem 5 zwycięstw przewodzi w tabeli ligi wojewódzkiej. Karkonosze z dorobkiem 1 zwycięstwa i 5 porażek są na przedostatnim miejscu. Następne spotkanie jeleniogórzanki rozegrają na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin.

Karkonosze Jelenia Góra - EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 23:29 (11:14)

Karkonosze: Gozdowska, Napieraj - Poznańska 6, Kulas 6, Kuśnierz 3, Wołoszczak 3, Jadeszko 2, Rzadkosz 2, Stankiewicz 1, Romejko.
Dziewiątka: P. Lange - Szuk 8, E. Lange 5, Gdula 4, Doroba 4, Niedzielenko 3, Stelmach 3, Wiśniewska 2, Borowa, Wańkowicz, Drągiewicz, Iwan, Warzecha, Piechota.
Kary: 4 minuty (Karkonosze) - 8 minut (Dziewiątka)
Sędziowali: Jakub Kasprzyk, Jakub Sosnowski (Lubin).