Czytających: 10343

Jelenia Góra: Porażka z Chrobrym

Niedziela, 10 lutego 2019, 20:12
Aktualizacja: 20:13
Pierwszy zespół kadetek Karkonoszy Jelenia Góra walczy o miejsca I–VI w lidze dolnośląsko–lubuskiej, ale niedzielnego starcia z Chrobrym Głogów nie może zaliczyć do udanych. W sali Szkoły Podstawowej Nr 11 podopieczne Rafała Sroki musiały uznać wyższość przyjezdnych, chociaż woli walki nie można im odmówić.

Zespół złożony z koszykarek Karkonoszy i Wichosia kiepsko rozpoczął rywalizację z ekipą z Głogowa. Tuż przed końcem pierwszej kwarty było 9:24, a po 10 minutach 12:24. Wolę walki można było dostrzec w drugiej odsłonie, kiedy to jeleniogórzanki wysoko broniły i w ataku prezentowały lepszą skuteczność. W efekcie seryjnie zdobywane punkty pozwoliły zbliżyć się przed przerwą na 2 "oczka" (38:40). Po zmianie stron przyjezdne odskoczyły ponownie na 42:51, ale Karkonosze nie poddawały się i przed decydująca odsłoną było 51:55. Gdy w 33. minucie na tablicy wyników było 52:66 chyba nikt się nie spodziewał, że to nie koniec emocji. Ponownie dobra gra w obronie i udane akcje ofensywne pozwoliły zniwelować straty do 6 punktów (64:70), ale rywalki w ostatniej chwili odzyskały koncentrację i mecz zakończył się wynikiem 64:74.

W tabeli ligi kadetek (I-VI) MKS MOS Karkonosze ma 2 zwycięstwa - 4 porażki, podobnie jak Chrobry Głogów - zespoły zajmują miejsca 4-5. Warto zaznaczyć, że wyniki meczów z drużynami z tej samej grupy rundy zasadniczej zostały zaliczone.

MKS MOS Karkonosze I Jelenia Góra - MKS Basket Chrobry Głogów 64:74 (12:24, 26:16, 13:15, 13:19)
Karkonosze: Raban 16, Wałęska 16, Grabowska 9, Morańda 7, Kuryłowicz 7, Szpila 5, Sadlik 4, Krzykowska.
Chrobry: Michalczuk 25, W. Prokop 20, Kosturkiewicz 20, Downar 7, Kobylarz 2, Czerniawska, Zibrow.