Zalogowanych: 14

klasa B: Porażka w ligowym debiucie "Drexa"

Niedziela, 21 sierpnia 2011, 15:50
Aktualizacja: Wtorek, 23 sierpnia 2011, 0:30
Rezerwy Lotnika Jeżów Sudecki, których skład oparty jest na pracownikach jednej z jeleniogórskich firm rozpoczęły przygodę z ligową piłką od porażki zn Pogonią Wleń 1:3.

W debiucie przed własną publicznością rezerwy Lotnika nie sprostały doświadczonemu rywalowi. Po wyrównanej wymianie ciosów w pierwszych dwóch kwadransach przyszedł czas na oznaki zmęczenia wśród graczy Lotnika. W 33 min. prowadzenie gościom dał wyróżniający się tego dnia Świętochowski, ale jeżowianie starali się odrobić straty. W 41 min. Marczyszyn uchronił swój zespół przed utratą gola wybijając piłkę z linii bramkowej. Minutę później kolejna dwójkowa akcja Markiewicza i Świętochowskiego, ale w tej sytuacji doskonałym refleksem popisał się Raus. Tuż przed przerwą byliśmy świadkami drugiego gola. Przy pasywnej postawie obrońców „Drexa” Świętochowski wpisał się po raz drugi na listę strzelców.

Po zmianie stron przewaga gości była jeszcze większa, w 52 min. byliśmy świadkami kuriozalnej sytuacji, kiedy to po strzale z dystansu zawodnika Pogoni piłka odbiła się od poprzeczki, a dwóch dobiegających zawodników gości zamiast wpakować futbolówkę niemal do pustej bramki, przeszkodzili sobie nawzajem, co pozwoliło interweniować obrońcom Lotnika. W 75 min. gospodarzy pogrążył Markiewicz wykorzystując zmęczenie obrońców. Widoczne było słabe przygotowanie fizyczne, co w powiązaniu z wysoką temperaturą w niedzielne południe plątało nogi piłkarzom rezerw Lotnika. Minutę później historyczną, a zarazem honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Ignaczak, który z rzutu wolnego na 18 metrze nie dał szans golkiperowi Pogoni. W 84 min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Jasiński, który wyraźnie od kilku minut usilnie pracował na indywidualną karę od sędziego. Mimo liczebnej przewagi piłkarze z Wlenia nie zdołali podwyższyć rezultatu i ostatecznie zwyciężyli rezerwy Lotnika 3:1.

Lotnik DRX II Jeżów Sudecki – Pogoń Wleń 1:3 (0:2)

Lotnik: Raus – Zieliński (50’ Gulcz), Kaczkowski, Ignaczak, Niedaszkowski (21’ Bojar), Walkowiak, Mazur, Kubiesa, Jasiński, Stylski, K. Wojtas, Jeros.

Pogoń: Gunther – Malek, Biglat, Rykaczewski, Gędzius, Tomczak, Kodzis (40’ Bałkun) , Herba (46’ B. Wojtas), Marczyszyn (75’ Chemielewski), Markiewicz, Świętochowski.