Jelenia Góra/Wrocław: Porażka i wygrana młodzieżowych ekip MKS MOS Karkonoszy

Poniedziałek, 26 listopada 2007, 18:49
Aktualizacja: 18:52
Autor: Łukasz Stawski
Ze zmiennym szczęściem walczyły w swoich meczach ligowych koszykarskie drużyny młodzieżowe kadetek i młodziczek MKS MOS Jelenia Góra. Kadetki uległy na wyjeździe ekipie MKS MOS II, zaś młodziczki wygrały u siebie z WKK Wrocław.

Spotkanie młodziczek z zespołem ze stolicy Dolnego Śląska było jednostronnym widowiskiem, w którym dominacja jeleniogórzanek ani na moment nie podlegała dyskusji. Podopieczne trenerki Joanny Tortory, zwyciężyły we wszystkich czterech kwartach i w całym meczu triumfowały 84:48.

Niestety wyniku młodszych koleżanek nie udało sie powtórzyć kadetkom Karkonoszy. Jeleniogórzanki uległy na wyjeździe z MKS MOS II Wrocław 51:66. Decydująca dla losów meczu okazała się druga kwarta przegrana przez nasz zespół aż 8:25. Porażka kadetek jest tym boleśniejsza że ich przeciwniczki przed tym meczem zajmowały w ligowej tabeli przedostatnie miejsce, z zaledwie jednym zwycięstwem.

Jeleniogórscy kibice już we wtorek 27 listopada będą mogli podziwiać w akcji seniorki MKS MOS. Podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego zmierzą sie na własnym parkiecie w pojedynku rewanżowym rundy eliminacyjnej Pucharu Polski z Jedynką Wschowa . W pierwszym pojedynku tych drużyn we Wschowej górą były gospodynie 68:64. O tym czy jeleniogórzankom uda się odrobić nikłe straty i awansować do kolejnej fazy pucharowych zmagań, będzie się można przekonać przychodząc do hali przy SP nr 10, przy ul. Morcinka o godz. 16.30.