Jelenia Góra: Porażka debiutantów z UKS

Niedziela, 7 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 7 października 2007, 23:09
Urwali seta faworytowi

Debiutujący w Dolnośląskiej Lidze Juniorów siatkarze UKS Jelenia Góra ulegli w pierwszej kolejce rozgrywek faworytowi ligi KS Ikarowi Legnica (15:25, 27:25, 22:25, 9:25).

Pierwszego seta spotkania goście z Legnicy wygrali zasłużenie, a kluczem do ich zwycięstwa był słaby odbiór zawodników UKS. W drugim secie chłopcy z Jeleniej Góry zaczęli walczyć i po zaciętej końcówce wygrali tą partię do 25. W trzecim secie walka także była wyrównana jednak tym razem szala wygranej przeważyła sie na korzyść gości. W IV i jak sie okazało ostatnim secie stało się to czego trener zespołu Jerzy Sarna się obawiał, a mianowicie jego zawodnicy całkowicie stracili koncentrację, co bezlitośni wykorzystali znacznie bardziej doświadczeni goście. Wynik 9:25 mówi wszystko o przebiegu tej partii. w rezultacie mecz zakończył się wygraną Ikara 1:3.

- Mimo porażki był to dla nas dosyć udany początek rozgrywek, bo urwać seta faworytowi to dobra zapowiedź na kolejne pojedynki - mówi trener UKS J. Sarna. Jestem dobrej myśli bo jeśli tylko chłopcy opanują nerwy to na pewno w kolejnych spotkaniach uda się ugrać jeszcze więcej.