Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 26 stycznia
im. Pauliny, Polikarpa

Jelenia Góra: Poranek z Bazyliszkiem

Poniedziałek, 1 listopada 2021, 9:03
Autor: WAC
Fot. MDK Muflon
Bazyliszek był bohaterem pierwszego w nowym sezonie Poranka Rodzinnego, który odbył się wczoraj (31.10) w JCK Muflon w Jeleniej Górze – Sobieszowie.

W nowym sezonie porankowym JCK Muflon zaprasza dzieci do niesamowitego świata polskich legend. Na najmłodszych czekają: groźny Bazyliszek, sprytny czarnoksiężnik Twardowski, Smok Wawelski, Biała Dama, a nawet czarownice z Łysej Góry. Porankowicze udadzą się na poszukiwania zaczarowanego kwiatu paproci, dowiedzą się kto posolił Bałtyk i jakie skarby skrywa Złota Kaczka. Zrobią nawet toruńskie pierniki dla Mikołaja.

Podczas wczorajszego spotkania dzieci mogły zobaczyć legendę o Bazyliszku w technice czarnego teatru i nauczyć się piosenki o tym potworze związanym z Warszawą, zatańczyć do bazyliszkowej piosenki, a na siłaczy czekał konkurs przeciągania liny. W części warsztatowej dzieci robiły czarodziejskie zwierciadła. Każde dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie z lustrem i Bazyliszkiem.

JCK Muflon postawił w tym sezonie na odkrywanie pięknych, polskich legend - mówi Agnieszka Gierus kierownik JCK Muflon. - Ubrane w ramy teatru piosenki, warsztaty artystyczne przybliżają dzieciom niezwykłe historie, które od lat są w naszej tradycji i kulturze. Co ważne, teksty legend, piosenek i muzykę, piszemy sami. To nasze w pełni autorskie propozycje dla dzieci i rodziców. Teksty są moje, muzyka Marcina Swekleja, a scenografia Agaty Makutynowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karkonoski „samobój”

Przypominamy o niedzielnym poranku rodzinnym  

„BAR” spektakl Teatru Verbum w JCK Muflon

Sypią się mandaty

Zaczytaj się z Jelonką.com

Paradox wkrótce w JCK

Festiwal Trzech Kultur

Swastyki w Parku Zdrojowym

Senator o działaniach osłonowych rządu

Zagrają Pospieszalscy

Moja droga pod K2 – w Muzeum Przyrodniczym

Premiera już w sobotę