Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 grudnia
im. Marii, Makarego

Jelenia Góra: Poranek w Muflonie z gościem z Gambii

Wtorek, 28 września 2021, 9:31
Aktualizacja: 9:31
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Nietypowy przebieg miał poranek rodzinny w Muflonie, bowiem podczas pierwszego spotkania w tym sezonie artystycznym, dzieci wraz z rodzicami mogli w sobotę i niedzielę wziąć udział w zajęciach z muzykami jazzowymi, w ramach Krokus Jazz Festiwalu. Pierwszego dnia gośćmi specjalnymi byli Sebastian Beliah i Olga Kozieł, a drugiego Buba Badije Kuyateh.

Buba Badjie Kuyateh to wirtuoz kory i kompozytor pochodzący z Gambii, który stał się jednym z najbardziej popularnych muzyków w swoim kraju występując z grupą Nyodemaa Band. Jest również nauczycielem kory oraz organizatorem muzycznych wypraw do Gambii. W 2012 roku przyjechał do Polski. Choć jego korzenie muzyczne to tradycyjna muzyka afrykańska jest on artystą otwartym na wszelkie fuzje kory tradycyjnej z muzyką współczesną, jazzem i funkiem (źródło: organizator).

Nie dziwi więc fakt, że podczas spotkania z dziećmi w Sobieszowie sporo mówił po Polsku, a uczestnicy mogli poznać afrykańskie instrumenty muzyczne, w tym harfę afrykańską (korę), dundun, balafon, czy djembe. Muzykowi towarzyszyła Dorota Książkiewicz z Przesieki, która jest doskonale znana w regionie z warsztatów gry na wszelkiego rodzaju bębnach.

Podczas warsztatów artystycznych uczestnicy mogli też stworzyć z kubków, koralików i innych elementów coś na wzór djembe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ciastka dla obrońców granicy

Szóstoklasista SP7 z nagrodą aktorską

Nowa (stara) Lewica

Czytaj również

Żeby rondo było rondem

Brama Wojanowska świątecznie udekorowana

Spotkanie z pisarzem

Zagrają dla Oliwii

Pamięci Bogdana Nauki

Humorem i (u)Śmiechem dzisiaj w BWA

Motylowy chłopiec w Muzeum Zabawek

Muzyka Mozarta w Filharmonii Dolnośląskiej  

Biskup u osadzonych