Zalogowanych: 4

II-liga koszykarzy: Popisowe zwycięstwo Sudetów

Sobota, 2 listopada 2013, 20:43
Aktualizacja: Niedziela, 3 listopada 2013, 1:00
Z ogromną łatwością i na pełnym luzie odnieśli zwycięstwo koszykarze Sudetów, którzy w hali im. Mariana Koczwary podejmowali beniaminka AZS Politechnikę Częstochowską. Postawa jeleniogórzan tym bardziej godna podziwu, gdyż jak się dowiedzieliśmy od września grają za przysłowiowe "friko".

Od pierwszych minut gospodarze zaznaczyli swoją przewagę nie dając ani razu objąć prowadzenia ekipie gości. Kibice zgromadzeni w hali przy ul. Sudeckiej mogli ze zdziwieniem obserwować tablicę wyników, gdyż na parkiecie podopieczni Artura Czekańskiego robili co chcieli efektownie kończąc akcje ofensywne, ale przewaga punktowa oscylowała wokół zaledwie dziesięciu "oczek". Do przerwy Sudety prowadziły 50:41.
Pod koniec trzeciej kwarty miejscowi prowadzili 70:62, ale ostatnią akcją tej części gry było 2+1 Kozaka i po 30 minutach na tablicy wyników było 73:62. W ostaniej "ćwiartce" jeleniogórzanie zdemolowali akademików, w 39. minucie prowadzili 102:68, a barierę 3-cyfrową przebił najskuteczniejszy zawodnik meczu, Michał Kozak. Mimo wysokiego prowadzenia Sudety grały do końca, a ostatnia akcja meczu, na którą gospodarze mieli zaledwie jedną sekundę była znakomitym podsumowaniem - Nadolski zagrał na skrzydło do Raczka, a ten rzutem za 3 ustalił wynik na 107:75.

W pomeczowych wypowiedziach trener gospodarzy nie pozorował radości, sytuacja w klubie staje się coraz trudniejsza, zawodnicy nie dostali żadnych pieniędzy od września:
- Dla nas najważniejsi są kibice, którzy przychodzą na mecz. Sytuacja staje się z miesiąca na miesiąc coraz dramatyczniejsza i nie widać światełka w tunelu. Chylę czoła, że faceci grają, poświęcają się - mówił trener, Artur Czekański.
- To, że klub ma problemy finansowe to jedna sprawa, natomiast my gramy po to, żeby wygrywać. Szanujemy kibiców, którzy przychodzą na każdy mecz i to jest dla nas najważniejsze - dodał szkoleniowiec Sudetów zapraszając na środowy mecz pucharowy.

Sudety Jelenia Góra - AZS Politechnika Częstochowa 107:75 (28:21, 22:20, 23:21, 34:13)
Sudety:
Kozak 30, Czech 19, Raczek 16, Niesobski 16, Wilusz 8, Minciel 8, Ostrowski 8, Nadolski 2, Taraszkiewicz.
AZS: Klocek 24, Nogalski 16, Rynkiewicz 12, Kozioł 11, Bielecki 9, Ciesla 3, Mackiewicz, Orlikowski, Łaszewski, Dąbrowski.

Widzów: 300.

Wyniki 5. kolejki:
KKS Mickiewicz Romus Katowice - Exact Systems Śląsk Wrocław 62:72 (18:20, 11:23, 12:15, 21:14)
Alba Chorzów - Doral Nysa Kłodzko 68:59 (19:15, 8:10, 21:12, 20:22)
GTK Gliwice - AZS AWF Katowice 85:75 (26:8, 18:25, 17:25, 24:17)
GKS Tychy - MOSiR Cieszyn 91:72 (27:20, 20:5, 25:14, 19:33)
Pogoń Prudnik - Roeben Gimbasket Wrocław 3.XI, 17:00

Najbliszy mecz Sudetów już w środę, 6. listopada o godz. 18:30, będzie to 2. runda Intermarche Basket Cup, w której jeleniogórzanie podejmą Muszkieterów z Nowej Soli z Mariuszem Matczakiem w składzie.