Czytających: 9557

Jelenia Góra: Ponownie wygrały

Sobota, 10 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 11 marca 2007, 17:42
Koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra pewnie pokonały w drugim z serii pojedynków sparingowych lokalnego rywala CCC Polkowice 78:69.

Zwycięstwo podopiecznych trenera Rafała Sroki jest tym cenniejsze, że odniesione bez odpoczywającej na ławce Sabriny Scott, zaś Jocelyn Penn pojawiła się na parkiecie tylko w I połowie. W CCC podobnie jak w pierwszym sparingu obu zespołów (zakończonym zwycięstwem AZS 87:68) nie zagrała Monique Coker. Wygraną jeleniogórzanki zapewniły sobie dzięki wygranej wysoko – 31:17 pierwszej kwarcie. W tym okresie AZS zaskoczył swego rywala szybkimi atakami, które z niesamowitą wręcz skutecznością kończyły J. Penn i Keila Beachem. W pozostałych trzech kwartach gospodynie pewnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie.

Trener R. Sroka próbował różnych wariantów zestawienia piątki i chwilami na placu gry przebywały w jego zespole same Polki. Znakomitą partię rozgrywała zwłaszcza Magda Gawrońska, która czterokrotnie trafiła za 3 punkty do kosza CCC. Dobre momenty miały z reguły rzadko pojawiające się w meczach ligowych na parkiecie: Agnieszka Kret, Dorota Wójcik i Joanna Szczuraszek. Ostatecznie pojedynek zakończył się pewną wygraną AZS 78:69.

<b>AZS KK-CCC Polkowice 78:69 (31:17, 11:16, 21:20, 15:16)</b>

<b>AZS KK:</b> Beachem 20, Gawrońska 18, Penn 16, Małaszewska 11, Myćka 5, Wójcik 4, Kret 2, Szczuraszek 2, Balsam, Arodź.