Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Powiat: Policjanci ruszyli na pomoc osobom bezdomnym

Czwartek, 13 stycznia 2022, 15:20
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Dzielnicowi z komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima” w środę (12.01) sprawdzali dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogły przebywać osoby, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury mogło być zagrożone.

Akcja miała na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

Policjanci osoby bezdomne, będące pod wpływem alkoholu, umieszczali w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu. Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia również osób w podeszłym wieku i samotnych.

W związku z epidemią Covid-19 osoby bezdomne z zachowaniem reżimu sanitarnego mogą zgłosić się i zjeść ciepły posiłek codziennie w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego w Ogrzewalni przy ul. Grunwaldzkiej 51 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Piękno i tradycja rzemiosła mieszkańców regionu

Policja: Uwaga na podejrzane linki

Czytaj również

Kosztowna przejażdżka

Sanepid ws. glifosatu

Nie dała się oszukać

Pościg przez dwa powiaty

Nowy zastępca komendanta

Sypią się mandaty

Dla babć i dziadków

Auta na ścieżkach rowerowych

Senator o działaniach osłonowych rządu