Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 16 kwietnia
im. Cecylii, Julii

Powiat: Policjanci na stokach

Wtorek, 2 marca 2021, 11:36
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci we wspólnym patrolu ze strażnikami Karkonoskiego Parku Narodowego w miniony weekend dbali o bezpieczeństwo na stokach i na górskich szlakach w Szklarskiej Porębie.

W ramach działań edukacyjno-prewencyjnych przekazywali informacje turystom o zasadach bezpiecznego przebywania zimą w górach. Wyjaśniali osobom spotkanym na szlaku znaczenie oznakowania zamykającego odcinki zagrożone lawinami, rozmawiali z nimi na temat właściwego przygotowania do pieszych wędrówek.

Policjanci w trakcie patrolu zwracali baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiali bez opieki, legitymowali osoby podejrzanie się zachowujące, zwracali uwagę na kulturę i takt na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także na to, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

W trakcie działań funkcjonariusze ukarali kilku turystów za schodzenie z wyznaczonych szlaków turystycznych oraz zjeżdżanie z wyznaczonych tras i nartostrad, a także za puszczanie luzem psów.

Szczegółowy opis obowiązujących nakazów, zakazów i ograniczeń widnieje na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Ogłoszenia

Czytaj również

Pędził 219 km/h

Kradzież dla zdrowia i urody?

Nabory wniosków w KARR

Czytaj również

Co z ruinami dawnej papierni?

26–latek ukradł kartę i poszedł z nią na zakupy

Po "Trzeźwym poranku"

Parkowanie bez zasad

Rondo bez opóźnień

Święcenie pokarmów

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze

Taki widok to wstyd!

Diler zatrzymany