Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 16 stycznia
im. Waldemara, Włodzimierza

Jelenia Góra: Policja zachęca do bezpłatnej aplikacji KWARANTANNA DOMOWA

Sobota, 4 grudnia 2021, 9:15
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci w obliczu obowiązujących obostrzeń w związku z epidemią systematycznie prowadzą działania na terenie miasta i powiatu karkonoskiego. Policyjne patrole sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do przepisów związanych z zachowaniem osób w miejscach publicznych oraz nadal weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania.

Jeleniogórscy policjanci koncentrują się na kontroli przestrzegania obowiązujących przepisów w związku z epidemią COVID-19. Mundurowi w ramach działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust. Uświadamiają, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia stanowczo i konsekwentnie reagują, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób.

Wciąż przybywa osób zarażonych Covid-19, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych kwarantannie. Policjanci każdego dnia odwiedzają osoby, które są objęte izolacją i sprawdzają, czy pozostają w miejscu zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają.

Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn. „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przed nami długi weekend. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę!

Goprowcy podsumowali miniony rok

Zamówił laptopa, potem go ukradł

Czytaj również

Złodziej zatrzymany

Zatrzymano poszukiwanego

Miało być 500 mieszkań – ile będzie?

Posprzątał, ale byle jak

Anielska wystawa

Apteczka pełna narkotyków

Bolid na niebie  

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców