Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Powiat: Policja: Uwaga na podejrzane linki

Czwartek, 13 stycznia 2022, 12:42
Aktualizacja: 12:43
Autor: 112
Fot. Archiwum
Jeleniogórscy policjanci prowadzą kilka postępowań w sprawie oszustw podczas transakcji na portalu internetowym oferującym do sprzedaży używane produkty.

Pokrzywdzeni, którzy zgłosili się do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze oraz w Kowarach korzystali z portalu internetowego oferującego do sprzedaży używaną odzież. Za pośrednictwem tej strony wystawili na sprzedaż towar, po czym otrzymali informację, że ktoś jest zainteresowany zakupem. W odebranej wiadomości e-mailowej był także link do strony bankowości elektronicznej. Kliknięcie w ten link było konieczne w celu potwierdzenia przez zgłaszających transakcji sprzedaży. Oczywiście niezbędne było także podanie danych do zalogowania się do banku. Strona, która się wyświetliła była niemal identyczna jak autoryzowana strona bankowości elektronicznej. Oszuści po uzyskaniu dostępu do konta wypłacili blikiem gotówkę.

Jeleniogórscy policjanci apelują o ostrożność przy transakcjach online. Należy unikać klikania w nieznane linki, ponieważ oszuści w ten sposób wyłudzają dane i „czyszczą” konta bankowe!

Ogłoszenia

Czytaj również

Sanepid ws. glifosatu

Senator o działaniach osłonowych rządu

Znaleźli narkotyki

Czytaj również

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Chciał wysadzić dom

Piękno i tradycja rzemiosła mieszkańców regionu

Warsztaty z animacji czasu wolnego

Potrącenie na pasach

Sypią się mandaty

Uroczyste ślubowanie

Auta na ścieżkach rowerowych

Dla babć i dziadków