LEGNICA: Pogrzebane szanse Karkonoszy na III ligę

Środa, 28 maja 2008, 20:12
Aktualizacja: Czwartek, 29 maja 2008, 14:47
Autor: JEN
Karkonosze przegrały w Legnicy z rezerwami Miedzi, z którymi u siebie jesienią zremisowały: 1:1 i ich szanse na awans do nowej III ligi zmalały do zera. Szkoda, bo BKS Bobrzanie Bolesławiec też przegrał 0:5 z Polonią/Spartą w Świdnicy.

Gospodarze przez cały mecz miały lekką przewagę, co skrzętnie wykorzystali i rewelacja wiosennej rundy dolnośląskiej IV ligi odjechała „z kwitkiem”, czyli zerowym kontem punktowym.

Miejscowi już w pierwszej połowie udowodnili, że chcą to spotkanie wygrać, co udowodnili stworzeniem pod bramką przyjezdnych trzech groźnych sytuacji. W jednej z nich od utraty bramki uratował gości Tomasz Ciepiela, który wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem gospodarzy.

W rewanżu jeleniogórzanie dwa razy zagrozili miejscowym na polu karnym, ale strzał Mateusza Durlaka został zablokowany, a Łukasz Kowalski strzelił minimalnie obok słupka. Na domiar złego dwaj wymienieni zawodnicy Karkonoszy w pierwszej części gry zobaczyli żółte kartki.

Na początku drugiej połowy (52 min.) Robert Rodziewicz tak nieszczęśliwie interweniował, że piłka wpadła do bramki przyjezdnych. Zaraz potem dwie znakomite okazje do zdobycia gola miał M. Durlak, ale raz piłka poszybowała nad poprzeczką, a drugim razem trafiła w słupek. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i 70 min. goście tracą drugą bramkę.

Jednak w minutę później jeleniogórzanie zdobywają kontaktowego gola. Po efektownym rajdzie Mateusza Durlaka po prawym skrzydle, podaną przez niego piłkę spod linii końcowej boiska, uderza mocno w pełnym biegi z kilku metrów Pawel Walczak i jest tylko 2:1 dla rezerw Miedzi.

To jednak było wszystko na co pozwolili gościom gospodarze, którzy w dodatku w 89 min. strzelili jednego gola, wygrywając zasłużenie to spotkanie dwoma bramkami.

Miedź II Legnica - Karkonosze Jelenia Góra 3:1 (0:0)

Karkonosze: Tomasz Ciepiela – Maciej Suchanecki, Marek Siatrak, Marek Wawrzyniak, Robert Rodziewicz - Tobiasz Kuźniewski (80. Daniel Kotarba), Łukasz Kusiak, Jarosław Adamczyk, Paweł Walczak - Leszek Durlak, Łukasz Kowalski.