Czytających: 11117

klasa A: Pogrom w meczu na wodzie

Niedziela, 23 marca 2014, 18:32
Aktualizacja: 22:56
Orzeł Wojcieszów na inaugurację rundy wiosennej pokonał rezerwy Olimpii Kowary 7:0. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami.

Runda wiosenna klasy A dla piłkarzy Orła i rezerw Olimpii rozpoczęła się w bardzo trudnych warunkach. Już podczas rozgrzewki lał rzęsisty deszcz, który również w trakcie spotkania nie dawał chwili wytchnienia. W pierwszej połowie grupka wiernych kibiców Orła była świadkiem kilku dogodnych sytuacji po obu stronach. Swoich szans szukali Firlej, Rudnicki i Jakubiak, ale na listę strzelców wpisał się dopiero w 45. minucie Wróblewski.

Po zmianie stron miejscowi przycisnęli, na efekty trzeba było czekać do 57. minuty, kiedy to z najbliższej odległości piłkę do bramki wpakował Sielach. Chwilę później było już 3:0, a autorem gola był ponownie Wróblewski. W 65. minucie kowarzanie otrzymali kolejny cios, a nawet podwójne uderzenie... Najpierw Denis ujrzał za faul pod polem karnym drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, po czym z rzutu wolnego na 4:0 strzelił Larysz. Pięć minut później Sielach wyszedł sam na sam i wpakował futbolówkę na 5:0, a w 73. minucie Wróblewski skompletował hat-tricka ośmieszając obrońców. Zawodnik Orła przyjął w polu karnym podanie na klatkę i przy biernej postawie formacji defensywnej uderzył na 6:0. W końcówce kowarzanie odważniej zaatakowali, ale dobrze między słupkami spisywał się doświadczony Tokarek, a najlepszą okazję przyjezdni zmarnowali w 85. minucie, kiedy to rzutu karnego nie wykorzystał Jakubiak. Wynik na 7:0 w 87. minucie ustalił Sielach i chwilę później sędzia główny zakończył mecz.

Orzeł Wojcieszów - Olimpia II Kowary 7:0 (1:0)
Orzeł:
Tokarek - Maciejczyk (78' Waligóra), Mateusz Firlej, Wróblewski, Klawiński, Wiciński, Sielach, D.Skorupa (75' D.Skorupa), Larysz, Matwiejczyk (72' Dumicz), Łużny.
Olimpia: Sędziak - Bednarz, Piskórz, Szeliga, Denis, Kowalczyk (50' Skowron), Rudnicki (65' Gorla), Szaraniec, Duński (45' Kosek), D.Kwak (70' Walid), Jakubiak.