Zalogowanych: 7

Superliga: Pogoń wygrała, ale…

Sobota, 11 maja 2013, 22:30
Aktualizacja: Niedziela, 12 maja 2013, 13:50
Szczypiornistkom Pogoni Szczecin nie udało się odrobić z nawiązką strat poniesionych w Jeleniej Górze, kiedy to przegrały z KPR–em 22:26. W rewanżowym spotkaniu, którego stawką była piąta lokata na zakończenie sezonu PGNiG Superligi miejscowe wygrały 30:27. To było jednak zbyt mało, KPR okazał się lepszy w dwumeczu!

Pierwsza połowa należała do gospodyń. Pogoń błyskawicznie wyszła na prowadzenie 3:0 stopniowo powiększając dystans. Po kwadransie gry było już 11:6 i w tym momencie piąte miejsce na koniec sezonu należało do szczecinianek. Kolejne minuty to gra bramką za bramkę, ostatecznie po 30 minutach na tablicy wyników było 17:13 dla gospodyń. Po zmianie stron jeleniogórzanki zwarły szyki i doprowadziły nawet do remisu 21:21. Końcówka należała do Pogoni, która odskoczyła na kilka bramek jednak brakło postawienia przysłowiowej kropki nad „i”. Drużyna ze Szczecina wygrała 30:27, ale w dwumeczu okazała się zespołem słabszym.