Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 maja
im. Dominika, Pankracego

JELENIA GÓRA: Podziel się krwią

Poniedziałek, 25 lutego 2008, 9:49
Aktualizacja: 9:50
Autor: Mar
Już jutro (wtorek) w siedzibie Akademii Ekonomicznej w Jeleniej Górze (pokój 44) odbędzie się czwarta edycja Wampiriady, akcji propagującej honorowe krwiodawstwo wśród studentów.

Wampiriadę w Jeleniej Górze od początku organizuje student AE Paweł Mierzwiński. – Jak tylko skończyłem 18 lat, po raz pierwszy, wzorem starszego brata, poszedłem oddać krew. Wiem jak bardzo jest potrzebna w szpitalach, a tymczasem ludzie rezygnują z jej oddawania. Wielokrotnie brak odpowiedniej grupy krwi, to wyrok na ludzi po wypadkach czy po operacjach. Organizuję wampiridę, aby wyrobić w ludziach odruch do dzielenia się życiodajnym płynem – zachęca student.

Tym razem nie będzie autokaru specjalnie przystosowanego dla krwiodawców, do którego przyzwyczaili się uczestnicy poprzednich edycji akcji. Gabinet zostanie urządzony w gmachu AE.

We wtorek od godz. 9. 30 krew mogą oddać wszyscy, studenci, mieszkańcy miasta oraz przyjezdni. Trzeba zabrać ze sobą dokument z numerem PESEL oraz koniecznie zjeść rano śniadanie. Dwa zespoły będą pracować do godziny 14.30. W zamian za cenny dar będzie można otrzymać zwolnienie z na ten dzień z pracy oraz słodkości.
(Mar)

Ogłoszenia

Czytaj również

Wandale zniszczyli Park Leśny

Zajeżdżają trawniki

Zamknięty single track

Czytaj również

Bez przełomu ws. oczyszczalni ścieków

Raport ws. koronawirusa

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Emocjonujący sezon La Liga – Sytuacja na finiszu

Budowa szkoły zagrożona?  

Pozimowe porządki

Zderzyły się samochody

Dla kogo pieniądze?

Chłopca poraził prąd