Okręgówka: Podsumowanie II kolejki – liga okręgowa

Niedziela, 24 sierpnia 2008, 22:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 18:05
Autor: Mateusz Banaszak
Liga okręgowa przyśpiesza i już mamy za sobą drugie rozdanie punktów.

Najbardziej niepokoi poważny kryzys Lotnika. Podopieczni Marka Herzberga, znów ulegli tym razem na wyjeżdzie, z Orłem w Lubawce 0:2. Martwi fakt, że mecze sparingowe z przeciętniakami przed i w trakcie sezonu piłkarze z Jeżowa rozgrywają na tyle dobrze, że wygrywają. Szkoda, że swojej wyższości nie potrafią przypieczętować na boisku, bo po dwóch kolejkach, gdzie przed sezonem klub obiecał walkę o pierwsze lokaty, Lotnik zajmuje przedostatnie miejsce

W odmiennych nastrojach są piłkarze z Bogatyni, gdzie miejscowa Granica wygrała z Bobrzanami Bolesławiec 2:0 Granica, dopiero w drugiej połowie pokazała kawałek dobrego futbolu , strzelając rywalom dwie, pięknej urody bramki. Najpierw Achciński atomowym strzałem dał prowadzenie gospodarzom, a na 10 minut przed końcem, Bobrzan dobił Duduć, który mijając obrońców jak slalomowe tyczki, na koniec popisuje się pięknym strzałem i ustala wynik spotkania

O prawdziwym pechu, mogą mówić piłkarze z Lubania. Mecz przeciwko Czarnym Lwówek Śląski, miał charakter bardzo wyrównany, a sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Z przebiegu gry, nie można było wskazać zwycięzcy, mimo to wygrali podopieczni Jana Wrony. Na nieszczęście łużyczan, w doliczonym czasie gry do bramki trafia Godlewski i Czarni żegnają rywala z komletem punktów.

Nie zwalnia tempa Twardy, który pewnie wygrał z Chrobrym, a lider po pierwszej kolejce Raciborowice, dzielą sie punktami z Nysą w Zgorzelcu.