Jelenia Góra: Podsumowali piłkarską jesień

Poniedziałek, 6 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 listopada 2006, 17:14
Autor: Rafa
Kibice jeleniogórskiej piłki, w każdym jej wiekowym wydaniu, mieli w niedzielę (5 bm.) nie lada atrakcję.

W hali przy ulicy Złotniczej spotkały się wszystkie grupy działające w klubach KS Karkonosze oraz Szkółka Piłkarska GOL.

O godzinie 14.30 na parkiet wybiegli młodzi adepci SO Gol. Orlicy, żacy oraz młodzicy zaprezentowali swoje umiejętności w pojedynkach rozgrywanych między sobą. Następnie jeleniogórskiej publiczności pokazali swoje umiejętności trampkarze w pojedynku ze swoimi rodzicami.

Mecz stał na wysokim poziomie. Chociaż końcowy wynik 6:0 tego nie odzwierciedla, młodzi futboliści dzielnie stawiali czoła swoim bardziej doświadczonym rodzicom. W przerwie tego spotkania można było również podziwiać wyczyny najmłodszych dzieci, w wieku 4 i 5 lat, którzy rozweselili wszystkich swoim poświęceniem w grze.

Od godziny 17.00 rozpoczęło się "danie główne" wieczoru. Zostały zaprezentowane drużyny juniorów młodszych i starszych oraz zespół seniorów KS Karkonoszy, mistrza jesieni jeleniogórskiej ligi okręgowej.

Z każdej ekipy zostali nagrodzeni jej najlepsi zawodnicy. Łukasz Kowalski (seniorzy), Marcin Krupa (juniorzy starsi) oraz Mateusz Gałka (juniorzy młodsi) zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami za swoje osiągnięcia w minionej rundzie. Oprócz nich uhonorowani zostali również działacze.

Oprócz kierowników wszystkich grup swoje pamiątki otrzymali również Tadeusz Duda oraz Piotr Lizak. Ten ostatni dostał od pierwszej drużyny KS Karkonoszy piłkę z autografami wszystkich zawodników, która za kilka lat może mieć dużą wartość.

Po miłych chwilach wręczania nagród odbył się mecz pokazowy juniorów starszych (trener Daniel Gawlik) oraz juniorów młodszych (trener Tomasz Rak). Po nich na parkiet wybiegli liderzy ligi okręgowej, którzy zmierzyli się z kibicami Karkonoszy.

Pierwsza część spotkania trwała 15 minut i zakończyła się remisem 1:1. Bramkę dla Karkonoszy zdobył Paweł Walczak a dla kibiców Tomasz Walczak. Drugą połowę sędzia pojedynku Jan Lizak przedłużył aż o 15 minut. Przez pół godziny fani zgromadzeni na trybunach oglądali naprawdę zacięte widowisko. Stan meczu podwyższył Gabriel Kaczmarek, potem kibice wyrównali po bramce Krzysztofa Gierasiumiuka.

Jednak po chwili górą była bardziej doświadczona drużyna z okręgówki. Całe spotkanie zakończyło się wygraną mistrzów jesieni 7:2. Pozostałe gole dla Karkonoszy zdobyli Krzysztof Smoliński, Marek Wawrzyniak, ponownie Paweł Walczak, Łukasz Kowalski oraz Maciej Suchanecki.

Było to oficjalne zakończenie rundy jesiennej w wykonaniu piłkarzy Karkonoszy. Jednak zawodnicy nie będą jeszcze odpoczywać. Już w najbliższą sobotę (11 bm.) jeleniogórzanie wybierają się do Świeradowa Zdroju na mecz z tamtejszą Kwisą w ramach Pucharu Polski.