Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Bolesławiec: Pobity... agresorem

Wtorek, 18 maja 2021, 9:05
Autor: WAC
Fot. policja
Bolesławiecki policjant będąc po służbie zatrzymał sprawców pobicia. Kiedy funkcjonariusze chcieli poznać okoliczności przestępstwa, ku ich zaskoczeniu pokrzywdzony stał się wobec nich agresywny i wulgarny znieważając mundurowych oraz naruszając nietykalność cielesną.

Kierownik rewiru dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wracając do domu po służbie zauważył jak dwóch napastników drewnianym kołkiem bije mężczyznę. Natychmiast zainterweniował i z pomocą przypadkowego kierowcy zatrzymał sprawców pobicia. Następnie za pośrednictwem dyżurnego mundurowy wezwał na miejsce patrol, któremu przekazał mieszkańców Bolesławca w wieku 21 i 31 lat.

W związku z tym, że w tzw. międzyczasie pobity mężczyzna, osobiście znany interweniującemu mundurowemu, oddalił się z miejsca zdarzenia, udał się on wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego do domu ofiary, aby wykonać czynności z jego udziałem. Pokrzywdzony jednak na widok policjantów stał się agresywny. Używając wulgaryzmów znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. W tej sytuacji 27-letni mieszkaniec Bolesławca został zatrzymany. Okazało się, że był nietrzeźwy - miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Zarówno sprawcom pobicia, jak i podejrzanemu o naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poszukiwany sprawca śmiertelnego wypadku

Odznaczenia dla opozycjonistów

Manewry strażaków

Czytaj również

Pierwsza wodna kurtyna

Oczyszczalnia już po modernizacji  

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Wybory uzupełniające

Rusza lato pod Szrenicą

Wandale niszczą zamek

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Modernizacja sieci – zabraknie wody na kilku ulicach

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji