Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Kamienna Góra: Pobiegną przez podziemne sztolnie

Środa, 2 kwietnia 2014, 20:10
Aktualizacja: 20:11
Autor: MDvR
Kamiennogórskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Razem”, już po raz trzeci, organizuje na terenie Kamiennej Góry bieg przełajowy „Zdobywca Góry Parkowej”. Odbędzie się on 13 kwietnia bieżącego roku i wzorem ubiegłej edycji, zawodnicy będą mieli do pokonania 10 km.

Od kilku lat stowarzyszenie organizuje różnego rodzaju wydarzenia aktywizujące mieszkańców miasta i regionu. - Swoją inicjatywę kierujemy do każdej osoby i do każdego pokolenia - do dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Dążymy do tego, aby nasi mieszkańcy mogli wspólnie, miło i pożytecznie spędzać czas. Dzięki tego rodzaju inicjatywom, ludzie mają możliwość realizować się na różne sposoby. Jedni chcą bieg wygrać, inni przebiec, a jeszcze inni chcą po prostu pokonać swoje słabości i dotrzeć do mety - twierdzą organizatorzy.

Bieganie to najprostsza i najpopularniejsza forma wysiłku fizycznego, a popularność ta rośnie z roku na rok. Bieganie jest najlepszym lekarstwem, najbardziej skutecznym i najchętniej przyjmowanym. Pozwala pozostawić z tyłu cały stres dnia codziennego. Wracamy do domu i czujemy, że to najlepiej zainwestowany czas w siebie.

Bieg „Zdobywca Góry Parkowej” jest połączeniem aktywności fizycznej i promocji Kamiennej Góry. Zawodnicy pokonują trasę wzdłuż obiektów związanych z historią miasta - przez edukacyjną ścieżkę historyczną oraz przez kamiennogórskie podziemia „Projekt Arado”! Jest to zatem jedyny w Polsce bieg przełajowy, którego trasa przebiega przez tego typu podziemne sztolnie!

- Impreza skutecznie wpisała się już w kamiennogórski krajobraz. Jest też coraz bardziej zauważalna w sportowym, amatorskim bieganiu. Poprzez różnego rodzaju media oraz portale społecznościowe, zasięg oddziaływania naszej imprezy wykracza poza granice regionu. W ostatniej edycji wzięło udział około 150 dorosłych biegaczy i setka dzieci, w ramach biegu Mały Zdobywca Góry Parkowej - dodają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na pamiątkę d. cmentarza

Powalczą o przepustkę na mistrzostwa Polski

KPSW w trosce o przyrodę

Czytaj również

Rozpoczął się proces

Bezpartyjni na rzecz środowiska

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Tak nie wolno parkować!

Tak się ptaków nie dokarmia

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

Straż miejska złamała prawo?

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego