Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Region: Po Spartakiadzie z Milanos

Piątek, 10 września 2021, 16:04
Aktualizacja: 16:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Milanos
Za nami III Integracyjna Spartakiada z TKKF Milanos, która odbyła się 7 września w Miłkowie i była skierowana do osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo, młodzieży z rodzin patologicznych mającej do czynienia z przemocą w rodzinie oraz młodzież w wieku szkolnym.

Jak podkreślają organizatorzy, hasło przewodnie spartakiady brzmiało: "na boisku wszyscy jesteśmy tacy sami, bo wszyscy podobnie cieszymy się z sukcesów i tak samo odczuwamy gorycz porażki".

Uczestnikami spartakiady byli podopieczni takich organizacji jak:
- Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa
- Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach
- ZSP Miłków
- Młodzież z Wolontariatu Lema w Kowarach
- Warsztaty Terapii Zajęciowej Kowary.

Celem spartakiady była integracja różnych środowisk społecznych. W zabawie nie liczył się wynik, lecz przekazanie uczestnikom pozytywnych zachowań takich jak szacunek do drugiej osoby, zasady fair play. Uczestnicy uczyli się współpracy i pomocy, uświadomili sobie, że tylko działając razem mogą osiągnąć wymarzony cel - opowiada Łukasz Zieliński z Milanos.

W spartakiadzie uczestniczyło 40 dzieci z 5 placówek. Uczestnicy zostali podzielenie na pięć drużyn, w każdej drużynie występował minimum jeden reprezentant każdej z placówek. Opiekę nad zespołami i zarazem ich trenerami byli zawodnicy naszego stowarzyszenia. Drużyny wystartowały w różnych konkurencjach sprawnościowych i drużynowych.

Spartakiada była podzielona na dwie części. W pierwszej, odbywającej się na dworze, uczestnicy wzięli udział w grze terenowej, która pozwoliła zjednoczyć ze sobą członków drużyn. Wszystkie drużyny wymyśliły swoją nazwę drużyny (zwierząt), a następnie w kalamburach musiały pokazać swoją nazwę zgromadzonej publiczności. Uczestnicy wspólnie pokolorowali i ozdobili napis Milanos, rysując na literkach swoje zwierzątka - kontynuuje Ł. Zieliński.

Następnie wszyscy czynnie wzięli udział w pokazie sportów walki zorganizowanej przez klub sportów walki Shidokan Karate Jelenia Góra, za co zostali nagrodzeni breloczkami bokserskimi. Dużą frajdę sprawiło uczestnikom przeciąganie liny z zawodnikami wspomnianego klubu. Po pokazie każdy uczestnik otrzymał ciepły posiłek.

W drugiej części bawiliśmy się w hali, gdzie zorganizowaliśmy konkurencje integracyjno-sprawnościowe (podawanie piłki, strzały na bramkę, zabawy z piłką). Dużo zabawy było przy ciuciubabce, w której to uczestnicy musieli kierować swoim kapitanem do celu.
Na koniec spartakiady wszyscy uczestnicy zostali odznaczeni złotymi medali oraz otrzymali pamiątkowe prezenty: koszulki i woreczki pamiątkowe oraz nagrody rzeczowe. Przygotowaliśmy także niespodziankę - loterię. Uczestnicy mogli wylosować dwie nagrody rzeczowe: koszulkę pamiątkową z turnieju Milanos Cup 2021 oraz rękawice bokserskie przekazane przez zawodników klubu Shidokan Karate. Pozostali otrzymali nagrodę pocieszenia - coś słodkiego - dodał organizator wydarzenia.

Spartakiada została dofinansowana z budżetu Powiatu Karkonoskiego w ramach dotacji celowych udzielanych w trybie pozakonkursowym organizacjom pozarządowym realizującym zadania publiczne na podstawie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w ramach zadania publicznego z zakresu kultury fizycznej i sportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Posłanka Lewicy: Bóg alimentów nie płacił

Park rozrywki nie tutaj?

Dzień Opakowań

Czytaj również

Dzień Przedszkolaka

Plac zabaw już otwarty

Cieplicki bieg pamięci Ryszarda Semczuka

Cieplickie święto miodu

Dziś jest Dzień Bluesa

30 lat Straży Miejskiej

Skatepark przy Lubańskiej rozebrany

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

Remont na obwodnicy