Czytających: 11359

Jelenia Góra: Po przerwie potwierdziły wyższość

Niedziela, 31 października 2021, 8:31
Aktualizacja: 8:33
Szczypiornistki Karkonoszy Jelenia Góra zanotowały kolejne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. Ekipa Dili Samadovej na własnym parkiecie pokonała ChKS Łódź 36:27, choć do przerwy rywalki stawiały mocny opór.

Jeleniogórzanki przystąpiły do meczu z nietypowym zestawieniu kadrowym, głównie z młodszymi zawodniczkami. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i żaden z zespołów nie odskoczył na więcej, niż dwie bramki. W 9. minucie na tablicy wyników było 3:5 i łodzianki utrzymywały przewagę do 16. minuty, kiedy to było 7:9. Po wejściu na parkiet podstawowych zawodniczek z pola, jeleniogórzanki przejęły inicjatywę i w 22. minucie było 12:10. Przyjezdne jednak nie rezygnowały z walki i do przerwy toczył się zacięty bój o każde trafienie - w efekcie do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 15:15.

Po zmianie stron gościom wystarczyło sił na walkę do 39. minuty, kiedy to było 22:21. Siedem kolejnych goli było dziełem miejscowych i zrobiło się 29:21. Ostatecznie Karkonosze pokonały Chojeński Klub Sportowy 36:27 i obok Ruchu Chorzów oraz MTS-u Żory są jednym z trzech zespołów, który ma na swoim koncie komplet zwycięstw w grupie B, I ligi.

W następnej kolejce (7.11, godz. 17:00) jeleniogórzanki zagrają we Wrocławiu z AZS AWF Handball.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - ChKS Łódź 36:27 (15:15)

Karkonosze: Wierzbicka, Prudzienica - Załoga 7, Kobzar 6, Kowalska 5, Bielecka 4, Gabryś 3, Gałuszka 3, Muras 3, Jesionek-Wróblewska 2, Pędziwiatr 2, Mazurkiewicz 1, Godyla, Przystalska.
ChKS: Lis, Hase - Szmigielska 7, Kowalska 6, Sibelska 4, Piątczak 2, Kutnik 2, Gałas 2, Agata 1, Walicka 1, Nyga 1, Szymczak 1, Niedbała, Micota.
Kary: 6 minut (Karkonosze) - 6 minut (ChKS)
Sędziowali: Paweł Klimowicz (Opole), Mateusz Stonoga (Ozimek).