Zalogowanych: 25

Wrocław: Pływacy Just Swim z medalami

Czwartek, 5 czerwca 2014, 13:53
Aktualizacja: Piątek, 6 czerwca 2014, 11:54
W minioną sobotę, 31 maja, w ramach "Dolnośląskiego Święta Sportu" na pływalni wrocławskiej AWF odbyły się zawody pływackie, które przyciągnęły blisko 500 pływaków z 38 klubów.

Jeleniogórski MUKP Just Swim reprezentowała 22-osobowa ekipa w składzie: Jakub Miliszkiewicz, Dominika Książek, Julia Słowik, Marta Niedzielska, Agata Zapora, Aleksander Binasiewicz, Maksymilian Stafisz, Sara Kowalczyk, Malwina Ćwiąkała, Oliwia Zarzycka, Dominika Rodziewicz, Igor Wertepny, Joanna Drozd, Klaudia Owsianka, Paweł Jędrzejczyk, Oskar Jędrzejczyk, Wojtek Mynarski, Filip Rogalski, Łukasz Kozłowski, Michał Rostkowski, Wiktoria Antoniak i Martyna Zawadzka.

Zawodnicy rywalizowali w 20 konkurencjach w 8 kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych rywalizujących w konkurencjach 25 metrów stylem dowolnym oraz 25 metrów stylem grzbietowym bardzo ładnie zaprezentowały się Marta Niedzielska – 10. miejsce w stylu dowolnym i 8. lokata w stylu grzbietowym oraz Agata Zapora, która zajęła odpowiednio 20. oraz 14. pozycję. W tej samej kategorii wiekowej w konkurencji 25 metrów stylem dowolnym Aleksander Binasiewicz zajął 8. miejsce i sprawił miłą niespodziankę wygrywając konkurencję 25 metrów stylem grzbietowym!

Wśród chłopców rywalizujących na dystansie 50 metrów stylem motylkowym Paweł Jędrzejczyk wywalczył brązowy medal, a Maksymilian Stafisz zajął 5. miejsce.

Na dystansie 100 metrów stylem dowolnym warto zauważyć bardzo dobry występ Dominiki Książek, która w rywalizacji ze starszymi o 2 lata zawodniczkami zajęła 5. miejsce uzyskując najlepszy w swoim roczniku rezultat. Dobre występy odnotowali również Oskar Jędrzejczyk (5. miejsce), Paweł Jędrzejczyk (8. miejsce), Igor Wertepny (9. miejsce) oraz Martyna Zawadzka (13. miejsce), która powoli wraca do formy po kontuzji barku.

W konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym dobrze zaprezentował się Wojciech Mynarski (4. miejsce) oraz Wiktoria Antoniak (10. miejsce).

W konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym Michał Rostkowski stanął na najniższym stopniu podium, a Łukasz Kozłowski był siódmy.

Warto zauważyć dobry występ Julii Słowik, która poprawiając znacznie swój rekord życiowy zajęła 4. lokatę na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Bardzo dobre występy odnotowali pływacy biorący udział w ostatniej konkurencji – 100 metrów stylem zmiennym. W tej konkurencji w swojej kategorii wiekowej Joanna Drozd nie pozostawiła złudzeń rywalkom stając ostatecznie na najwyższym stopniu podium, podobnie Klaudia Owsianka idąc za przykładem starszej koleżanki wywalczyła złoty medal. Na podium stawali również Igor Wertepny oraz Oskar Jędrzejczyk, którzy w tej konkurencji wywalczyli brązowe medale. Na najwyższym stopniu podium z nowym rekordem życiowym stanął Jakub Miliszkiewicz, który wcześniej w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym zajął 3. miejsce - również z życiówką.

Swój chrzest bojowy na dystansie 100 metrów stylem zmiennym ciężko przeżyli Sara Kowalczyk oraz Maksymilian Stafisz, którzy pokazując ogromną wolę walki zajęli odpowiednio 6. i 4. miejsce.

Wrocławskie zawody dały również możliwość sprawdzenia się i poprawienia „życiówek”. Były również miejscem debiutu Dominiki Rodziewicz, Oli Zarzyckiej, które bardzo ładnie zaprezentowały się, świetnie radząc sobie ze stresem startowym.

- Bardzo nas cieszy świetna dyspozycja młodszych zawodników klubu ich rzetelność i systematyczność w pracy na treningach, czego dowodem są medale na tych zawodach - podkreśla trener Andrzej Jaworski.

- Każdy z zawodników poprawił swoje rekordy, co bardzo nas cieszy i każe patrzyć z optymizmem w przyszłość – dodaje Marcin Binasiewicz.

Dobra zabawa oraz rywalizacja fair play nie opuszczały "justswimowych" wychowanków tego dnia. Po tych małych i dużych sukcesach jakie zawodnicy odnotowali na swych kontach czas wracać do ciężkiej pracy. Życzymy dalszych sukcesów...