Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Jeżów Sudecki: Plany inwestycyjne gminy Jeżów Sudecki

Czwartek, 13 stycznia 2022, 20:24
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Rada Gminy Jeżów Sudecki przyjęła budżet na rok 2022, w którym przewiduje się ponad 5 mln zł deficytu. O planach inwestycyjnych opowiada wójt Edward Dudek.

Po stronie dochodów zapisano kwotę 34 829 642 zł, natomiast wydatki wyniosą 39 965 495 zł. Deficyt budżetowy w wysokości 5 135 853 zł ma być pokryty z pożyczek i kredytów na rynku krajowym, spłat pożyczek udzielonych na finansowanie zadań realizowanych z udziałem środków unijnych oraz nadwyżki budżetowej z lat ubiegłych.

Budżet jest mniejszy od ubiegłorocznego, ale za to ma więcej środków na wydatki inwestycyjne - podkreślił na wstępie Edward Dudek, wójt gminy Jeżów Sudecki. - Otrzymaliśmy kilka dotacji, które zaczniemy realizować w tym roku. Chcemy zrobić dwie drogi w Dziwiszowie - Zielone Wzgórze oraz II i III etap budowy dróg na osiedlu Leśne Zacisze. Równocześnie chcemy zrobić drogę i rów odwadniający w Chrośnicy, zniszczone przez ubiegłoroczne opady - wymienia wójt.

Wśród zadań mają się też znaleźć projektowanie 19 odcinków ulicy Górnej w Siedlęcinie, gdzie ma się pojawić nowa nawierzchnia, oświetlenie drogowe (przy współpracy ze starostwem).

Miejmy nadzieję, że starostwu uda się też wybudować nowy most w Siedlęcinie - dodał E. Dudek.

Gmina chce się też przygotować do wymiany i budowy oświetlenia ulicznego w całej gminie (wnioski do Polskiego Ładu).

Ostatnim poważnym zagadnieniem jest III etap wodociągowania i kanalizacji Jeżowa Sudeckiego - w pierwszym naborze Polskiego Ładu złożyliśmy taki wniosek w całości, jednak jest to wartość ok. 80 mln zł i nie uzyskał dofinansowania. Chcemy teraz wykonać dwa zadania w części wschodniej Jeżowa Sudeckiego, a w przyszłości część zachodnią - dodał wójt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Coraz mniej narodzin

Sanepid ws. glifosatu

W hucie jak w mateczniku

Czytaj również

Piękno i tradycja rzemiosła mieszkańców regionu

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Innowacja w pogotowiu

Sypią się mandaty

Zapowiedź rundy wiosennej w 2. Lidze!

Jest nowy komendant

Senator o działaniach osłonowych rządu

Auta na ścieżkach rowerowych

„Elektryk” na testach