Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Region: Plakaty uczniów na wrocławskim lotnisku

Środa, 25 maja 2022, 7:00
Autor: WAC
Fot. Port Lotniczy we Wrocławiu
Plakaty wykonane przez młodzież z jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych w ramach akcji edukacyjnej „Nie bądź smartzombie” już wkrótce będą eksponowane w ogólnodostępnej hali przylotów lotniska im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu.

Wystawa będzie kolejną odsłoną akcji edukacyjnej przestrzegającej przed przykrymi konsekwencjami jakie może przynieść uzależnienie od smartfonów. Prezentowane na niej prace zostały nagrodzone w konkursie, w którym wzięli udział uczniowie jeleniogórskich szkół średnich. Młodzież (w sumie 36 osób) z sześciu placówek oświatowych wykonała 15 plakatów.

Bardzo się cieszę, że nasze plakaty niemal dosłownie polecą w świat – mówi inicjator akcji „Nie bądź smartzombie” Mariusz Synówka. - To cenne, że lokalna akcja wyjdzie poza obręb Jeleniej Góry. Dostaliśmy zgodę na wyeksponowanie w hali przylotów lotniska sześciu plakatów, wydrukowanych na szkle w rozmiarze XXL. Obok nich staną tablice z informacjami na temat konkursu przygotowane w kilku językach. Otwarcie wystawy planowane jest na 21 czerwca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spodziewane ulewy i porywisty wiatr

Uciekinier w… szałasie

Areszt za nękanie

Czytaj również

Dwie nastolatki pomazały ściany

Szafa gra

Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Twierdził, że go pobito

Dzień Smerfa

Leszek Kosiorowski w zarządzie Worldlopped

Stypendia dla najlepszych

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego