Zalogowanych: 15

Kowary: Piłkarskie święto w Kowarach

Niedziela, 14 sierpnia 2016, 10:46
Aktualizacja: 10:58
Ponad pół tysiąca kibiców oglądało wczoraj (13.08) debiut Olimpii Kowary w III lidze na własnym stadionie. Biało–zieloni zmierzyli się z bardzo silnym rywalem (GKS–em Jastrzębie), który w rozgrywkach Pucharu Polski jest w tym sezonie rewelacją i awansował już do 1/8 finału.

W rozgrywkach pucharowych GKS pokonał już Olimpię Grudziądz (I liga) i Radomiaka Radom (II liga), a w kolejnej rundzie zmierzy się z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna. Tymczasem w meczach o ligowe punkty do spotkania w Kowarach mieli na swoim koncie komplet zwycięstw (z KS Polkowice 2:1 i Unią Turza Śląska 1:0).

Konfrontacja na malowniczo położonym obiekcie przy ul. Karkonoskiej była poprzedzona wręczeniem nagród za awans do III ligi, które z rąk prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze - Andrzeja Kowala i wiceprezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Dariusza Machińskiego - odebrał kapitan Olimpii Marcin Smoczyk.

Pierwszy gwizdek Sławomira Smacznego rozpoczął rywalizację, w której początkowe minuty były badaniem, na co stać rywala. Obie ekipy z respektem podeszły do przeciwników, ale z upływem czasu zaznaczała się przewaga gości. Kowarzanie dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej, ale sami również mieli okazję otworzyć wynik spotkania. Dopiero w 59. minucie padł pierwszy gol, ale ku rozczarowaniu miejscowych kibiców, ich autorem byli przyjezdni. Farid Ali rozklepał obronę gospodarzy wespół z Tomaszem Musiołem i ten drugi pokonał Kazakova. GKS nie zadowolił się jednobramkowym prowadzeniem, starał się podwyższyć rezultat, ale w 75. minucie kontratak Olimpii uradował publiczność, bowiem strzałem z linii pola karnego Daniel Gałach wyrównał stan meczu. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie i oba zespoły podzieliły się punktami.

Kowarzanie mimo braku zwycięstwa w trzech dotychczasowych kolejkach (dwa remisy i porażka), sprawiają pozytywne wrażenia na boiskach, co zapowiada bardzo ciekawy sezon w wykonaniu podopiecznych Ołeksija Tiereszczenki.

Olimpia Kowary - GKS Jastrzębie Zdrój 1:1 (0:0)