Piotrków Trybunalski: Piłkarki KPR–u rozbite przez Piotrcovię

Sobota, 12 grudnia 2009, 19:22
Aktualizacja: Wtorek, 15 grudnia 2009, 15:12
Autor: ahawer
Wysoko, aż dwudziestoma bramkami przegrały w Piotrkowie Trybunalskim piłkarki ręczne KPR Jelenia Góra.

Jeleniogórzanki pojechały do Piotrkowa w okrojonym składzie. Z podstawowego składu zabrakło nam Moniki Odrowskiej, która skręciła kostkę tuż przed pucharowym meczem z Ruchem.
Przewaga gospodyń przez całe spotkanie była olbrzymia. Najmniej, po pierwszym kwadransie gry nasza drużyna przegrywała różnicą trzech goli 5:8. Do przerwy było już 17:11.
Po dziesięciu minutach drugiej część spotkania piotrkowianki odskoczyły na dziesięć bramek.
W 53. minucie doszło do najbardziej efektownej bramki meczu. Bramkarka gospodyń, a zarazem kapitan drużyny Beata Skura, widząc, że nasza bramkarka wyszła kilka metrów przed bramkę, zdecydowała się na rzut przez całe boisko. Piłka wpadła prosto do bramki.
Piotrcovia z minuty na minutę powiększała tylko swoją przewagę, by w rezultacie zanotować wysoką wygraną 40:20. Najwięcej bramek (8) dla gospodyń zdobyła Inna Krzysztoszek. Znana z występów w Jelfie pod nazwiskiem Silantiewa.
To jednostronne widowisko oglądało 150 widzów.

Piotrovia Piotrków Trybunalski - KPR Jelenia Góra 40:20 (17:11)

KPR: Kozłowska, Szalek, - Kocela 6, Kobzar 5, Dąbrowska 4, Stanisławiszyn 3, Buklarewicz 2, Załoga, Łoniewska, Popielarz.

Piotrcovia: Kowalczyk, Skura 1 - Krzysztoszek 8, Podrygała 5, Wypych 5, Lisewska 4, Mijas 3, Polenz 3, Szafnicka 3, Strzałkowska 3, Dominiak, Waga 2, Szczecina 1, Dąbrowska 2.