Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Jelenia Góra: Piknik z Marysieńką pełen atrakcji

Poniedziałek, 6 września 2021, 6:14
Autor: WAC
Fot. WAC
Wiele atrakcji czekało na jeleniogórzan podczas imprezy pn. „Piknik z Marysieńką”, która odbyła się wczoraj (5.09) w Cieplicach.

Wstępem do wielogodzinnego pikniku, który odbywał się na terenie Parku Zdrojowego była przygotowana przez zespół Zdrojowego Teatru Animacji inscenizacja wjazdu i pobytu w Cieplicach królowej Polski Marysieńki Sobieskiej. Przypomnijmy, że ukochana żona Jana III Sobieskiego przybyła do Cieplic w celu podratowania zdrowia w 1687 roku. Orszak Marysieńki w trakcie przejazdu przez Cieplice witali: prezes Uzdrowiska Cieplice Roman Kulczycki oraz prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak

Na twarzach widzów obserwujących dzisiejsze wydarzenie było widać radość, więc myślę że jeleniogórzanom inscenizacja się podobała – mówi prezydent Jerzy Łużniak. - Sądzę, że warto, aby wjazd królowej Marysieńki wszedł na stałe do kalendarza miejskich wydarzeń promujących Jelenią Górę i Cieplice. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że królowa Marysieńka Sobieska, przyszły prezydent USA John Adams i wiele innych znamienitych osób w przeszłości odwiedziło nasze miasto. Warto się tym chwalić.

W części piknikowej imprezy na najmłodszych czekały liczne atrakcje. Wielkim powodzeniem cieszyły się dmuchańce, miasteczko cyrkowe z warsztatami i animacjami oraz punkty gastronomiczne. W ekostrefie, przygotowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej dzieci mogły pogłębić swoją wiedzę z zakresu segregacji odpadów, uczestniczyć w animacjach o tematyce ekologicznej oraz warsztatach czerpania i recyklingu papieru. Finałem dnia był koncert zespołu Fisz Emade Tworzywo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje najdłuższy most na budowanym odcinku S3

Będzie remont, będą utrudnienia

30 lat Straży Miejskiej

Czytaj również

Jest już ruch na nowym rondzie

Witaj szkoło!

Gminne dożynki w Mysłakowicach

Święto Wojska Polskiego

Co z oczyszczalnią w Marczycach?  

Trwa budowa obwodnicy Piechowic

Wystartowało polskie Davos

Korki na alei Jana Pawła II w wyniku absurdu  

Uczcili Dzień Sybiraka