Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Sosnówka: Piknik w Sosnówce

Niedziela, 13 czerwca 2021, 7:05
Autor: WAC
Fot. WAC
Wiele atrakcji czekało na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce podczas wczorajszego (12.06) „Pikniku Rodzinnego dla Małych i Dużych”.

Organizatorem imprezy była Rada Rodziców szkoły przy współpracy Rady Sołeckiej Sosnówki i miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Lista propozycji jakie przygotowano dla najmłodszych jak i nieco starszych była bardzo długa. Dzieci mogły między innymi: wyszaleć się na dmuchańcach, skorzystać z przejażdżek konnych, postrzelać z karabinków biathlonowych, zjeść popcorn i watę cukrową. Na głodnych czekały potrawy z grilla oraz domowe ciasta. Każdy mógł też wylosować swój szczęśliwy los na loterii fantowej. Cały dochód uzyskany z pikniku został przeznaczony na potrzeby szkoły.

Sosnówka jest bardzo zżyta z naszą szkołą i bardzo się cieszę, że liczna grupa mieszkańców wsi jak i okolicznych miejscowości dziś nas odwiedziła – mówi p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce Teresa Smykowska. - W naszej szkole stawiamy na relacje, na kontakt z drugim człowiekiem, dlatego jest to dla nas bardzo cenne. Rok szkolny, który właśnie się kończy był dla nas bardzo trudny pod względem organizacyjnym i braku kontaktu bezpośredniego z dziećmi i rodzicami. Dlatego bardzo się cieszymy, że już wróciliśmy do szkoły, że możemy się spotkać ze sobą. Na przyszły rok szkolny mamy już popisany przez wójta Mirosława Kalatę arkusz organizacyjny, więc już dziś zapraszamy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dotacja na ekowarsztaty

Trzeba poczekać na boisko

Będzie skwer laborantów

Czytaj również

Problematyczna droga  

Zderzenie czterech samochodów

Żywioł spustoszył gminę

Tak się nie parkuje

Kolizja na skrzyżowaniu

Świętowali policjanci

Spotkanie PiS zakłócone

Zamknięte szlaki i singletracki

Gorąco na spotkaniu z Borysem Budką