Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 maja
im. Dominika, Pankracego

Jelenia Góra: Pijany desperat groził, że skoczy z dachu

Piątek, 11 kwietnia 2014, 8:37
Aktualizacja: 8:39
Autor: 112
Policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 29–letniego mężczyznę. Desperat zamierzał skoczyć z dachu mieszkania znajdującego się na IV piętrze. Wcześniej pił alkohol, wszczął awanturę z matką i zakłócał sąsiadom spokój.

W środę (9.04.) około godziny 23.30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że jeden z mieszkańców wielorodzinnego budynku zakłóca spokój.

Policjanci, którzy pojechali na zgłoszoną interwencję usłyszeli krzyki mężczyzny. Funkcjonariusze zapukali do mieszkania, jednak nikt nie otwierał drzwi. Po chwili z mieszkania wyszła kobieta, która oświadczyła, że jej syn pił alkohol i zaczął się awanturować. Stwierdziła, że obawia się o jego zdrowie i życie, gdyż mężczyzna miał nóż i zamknął się w pokoju. Wyszedł przez okno na dach i zagroził, że z niego skoczy.

- Oficer dyżurny na miejsce skierował policjantów, straż pożarną ,pogotowie oraz policyjnych negocjatorów. Strażacy rozłożyli skokochron, a negocjatorzy rozpoczęli z nim rozmowę. W efekcie udało im się nakłonić go , aby zszedł z dachu i otworzył drzwi. Okazało się, że 29-latek jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2 promile – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Mężczyzna po zakończonej akcji został przekazany pod opiekę lekarzy – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Włam pod okiem kamery

Seryjny włamywacz stanie przed sądem

Podpalił materac na klatce schodowej w kamienicy

Czytaj również

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Wandale zniszczyli Park Leśny

Nowe tablice MZK

Raport ws. koronawirusa

Wózkiem dziecięcym przewoził skradziony płot

Poszukiwania ze szczęśliwym finałem

Pozimowe porządki

Bez przełomu ws. oczyszczalni ścieków

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow