Czytających: 11374

IV-liga piłkarska: Pierwsze zwycięstwo Olimpii w sezonie 2013/2014

Poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 13:59
Aktualizacja: 14:00
Po niespodziewanej porażce 1:2 z Orlą Wąsosz na inaugurację IV–ligi, piłkarze Olimpii Kowary w drugiej kolejce rozgrywek wybierali się do Oleśnicy na mecz z miejscową Pogonią.

Od pierwszego gwizdka arbitra stroną dominującą byli dowarzanie, którzy zdecydowanie więcej grali piłką co rusz zagrażając bramce gospodarzy. Rywale ograniczali się głównie do kontr. Na pierwsze trafienie kibice musieli czekać do 34. minuty. Szujewski wyszedł sam na sam z Idziorkiem i pewnym strzałem wyprowadził Olimpię na prowadzenie. Rezultat spotkania ustalił Smoczyk w 74. minucie meczu skutecznie pakując futbolówkę do sieci strzałem głową.

Pogoń Oleśnica – Olimpia Kowary 0:2 (0:1)

Olimpia: Gąsiorowski, Kraiński, Nowiński, Smoczyk, Kuźniewski, Zagrodnik (60’ Udod), Bębenek (88’ Szaraniec), Milczarek, Han (46’ Zatylny), Zieliński, Szujewski (79’ Rudnicki)