Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Jelenia Góra: Pierwsza porażka od dłuższego czasu

Poniedziałek, 15 listopada 2021, 11:30
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Koniec kapitalnej serii szczypiornistek Karkonoszy. W sobotnim starciu z MTS Żory podopieczne Dili Samadovej przegrały 27:29.

Spotkanie dwóch ekip z czołówki I ligi (gr. B) od początku było wyrównane. Przez pierwszy kwadrans lekką przewagę miały miejscowe, które prowadziły kilkukrotnie różnicą dwóch bramek. W 16. minucie doszło do kluczowej straty na skrzydle, bowiem zdaniem pary sędziowskiej, Sabina Gałuszka zasłużyła na czerwoną kartkę, choć kontrowersji wobec tej decyzji nie brakowało. Brak zmienniczki na prawym skrzydle (Julia Pędziwiatr nie mogła wystąpić w tym spotkaniu ze względu na umowę wychowanki MTS-u Żory) sprawił, że ważne ogniwo jeleniogórzanek zostało osłabione. Kolejne trzy bramki padły łupem przyjezdnych, które wyszły na prowadzenie (9:10), a do przerwy było 15:15.

Po zmianie stron rewelacyjnie zagrały szczypiornistki z Żor, które zdobyły 4 bramki z rzędu (15:19), a chwilę później było już 18:23. Od stanu 20:25 to Karkonosze zaliczyły 3 gole z rzędu, a w 58. minucie doszły na 26:27. Wojnę nerwów w końcówce wygrały jednak rywalki i mecz zakończył się wynikiem 27:29.

To pierwsza porażka jeleniogórzanek od mistrzowskiego - ubiegłego sezonu, w którym przegrały tylko raz (właśnie z MTS Żory). W następnej kolejce Karkonosze odpoczywają, bowiem mecz w Chorzowie z liderującym Ruchem został przełożony na 19 grudnia. Tydzień później MKS podejmie przy Złotniczej Sośnicę Gliwice.

MKS Karkonosze Jelenia Góra – MTS Żory 27:29 (15:15)

Karkonosze: Wierzbicka, Prudzienica – Kowalska 8, Załoga 7, Bielecka 4, Kobzar 4, Gałuszka 2, Muras 2, Gabryś, Mazurkiewicz, Przystalska.
MTS: Stępień, Okręglak – Pielesz 8, Donets 6, Sójka 6, Mikosz 5, Biernacka 2, Barska 2, Skrzypek, Kanicka, Wiśniewska, Jaworska, Kosmowska.
Kary: 8 minut (Karkonosze) - 10 minut (MTS)
Sędziowały: Monika Bązi (Opole), Melania Kessler (Dobrzeń Wielki).
Widzów: 150.

Ogłoszenia

Czytaj również

Podwyżki dla starosty i radnych

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Z Sośnicą znowu emocje!

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Ciastka dla obrońców granicy

Skarby naszego regionu w Muzeum Karkonoskim

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Dla turystów i ochrony siedliska cietrzewi

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

W takich okolicznościach należą się brawa

Żeby rondo było rondem

Kto zanieczyszcza strumień w Maciejowej ściekami?