Jelenia Góra: Pierwsza Liga ruszyła – emocji nie brakowało

Wtorek, 18 listopada 2008, 8:45
Aktualizacja: Środa, 19 listopada 2008, 18:31
Autor: Jordan
Dzień po inauguracji II Ligi futsalu, do boju ruszyli pierwszoligowcy. Poniedziałkowy wieczór zapowiadał się bardzo ciekawie.

Pierwszy mecz rozpoczął się chwilę po godzinie 18. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły Kry-Cha Bus oraz Restauracja Ducha Gór. Pierwsza odsłona spotkania toczyła się pod dyktando piłkarzy Kry-Chy, którzy strzelili dwie bramki tracąc przy tym jedną. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Druga część była bardziej wyrównana, bramki nie padły i mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Kolejnym spotkaniem był mecz KKS I Jelenia Góra z Chojnikiem Jalenia Góra. Młodzi zawodnicy KKS dzielnie stawiali opór bardziej doświadczonym piłkarzom. Szybko strzelona bramka przez Chojnik trochę przygasiła temperamenty przeciwników. Pierwsza połowa była bardzo brutalna - sędzia, co chwilę musiał przerywać spotkanie z powodu fauli. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 3:2 dla Chojnika. Warto zaznaczyć, że trzecia bramka zdobyta przez Chojnik była wyjątkowej urody. Piłkarz przyjął wysoko zawieszoną piłkę na klatkę i z półobrotu umieści futbolówkę w siatce. Druga część spotkania to popis bardziej rutynowanych zawodników, którzy zdobywając cztery gole stracili zaledwie jednego.

Następnym w kolejności meczem była rywalizacja Jeżowa Sudeckiego z JSS Gwardią. Mimo tego, że od pierwszego gwizdka groźnej atakowali zawodnicy Gwardii i remisowali do przerwy 1:1 to nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu i spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodników z Jeżowa 4:1.

Czwartym meczem wieczoru była potyczka Pub-Gola z Endico. Gracze Pub-Gola bardzo szybko objęli prowadzenie. Przeprowadzali bardzo szybkie i składne akcje.Wynik do przerwy to 1:0 dla Pub Gola Druga połowa to lepsza gra zespołu Endico, który najpierw doprowadził do remisu, a później wyszedł na prowadzenie. Piłkarze Pub-Gola wyrównali z karnego dopiero minutę przed zakończeniem spotkania. Chwilę po zdobyciu gola ruszyli do ataku i dobili przeciwnika strzelając kolejną bramkę. Ku uciesze zgromadzonych na trybunach kibiców, Pub-Gol zwyciężył w ładnym stylu 4:3.

Przedostatnim spotkaniem był mecz Lamberta Auto Komis z Pizzerią Carlitos. Piłkarze toczyli bój w bardzo szybkim tempie. Do przerwy 2:1 dla Lambert Auto Komis. Druga odsłona spotkania to znów żywiołowe ataki piłkarzy, finezyjne strzały, ciekawe zagrania i przede wszystkim wspaniałe parady bramkarskie. Warto wspomnieć o bramkarzu Lamberta Auto Komis, który kilkakrotnie we wspaniałym stylu uratował swoją drużynę przed utratą bramki. Mecz zakończył się wynikiem 3:3, choć każda z drużyn mogła pokusić się o zwycięstwo, zabrakło skuteczności

Ostatnim meczem było spotkanie studentów Akademii Ekonomicznej z Kolegium Karkonoskim. Piłkarze zapewnili kibicom piękne widowisko. Derby studenckie podobnie jak wszystkie dzisiejsze mecze prowadzone były w bardzo dynamicznym tempie. Pierwsza część spotkania to popis studentów z AE, którzy dzielnie atakowali na bramkę przeciwników. Dzieki temu ekonomicy objęli prowadzenie schodząc na przerwę przy wyniku 1:0. Początek drugiej części był podobny do początkowej fazy spotkania. Piłkarze z AE dołożyli jeszcze jedną bramkę i spokojnie rozgrywali piłkę. Niewiadomo jednak, kiedy studenci Kolegium Karkonoskiego ruszyli do ataku i w bardzo krótkim odstępie czasu zdobyli dwie bramki doprowadzając do remisu. Po zdobyciu dwóch goli poczuli przypływ energii i dodatkowej siły, ich ataki nabrały rumieńców. Gracze swobodnie rozprowadzali futbolówkę zdobywając kolejne bramki. Mecz zakończył się wynikiem 6:3 dla studentów Kolegium Karkonoskiego.