Czytających: 9539

III-liga: Piękne zwycięstwo Karkonoszy

Sobota, 23 sierpnia 2014, 21:09
Aktualizacja: Niedziela, 24 sierpnia 2014, 11:13
Na papierze – bardzo mocny rywal przyjechał do Jeleniej Góry na pojedynek 4. kolejki III–ligi, ale boisko zweryfikowało aktualną dyspozycję obu zespołów. Do przerwy Karkonosze prowadziły po golu Kusiaka. Po zmianie stron gospodarze z wielu okazji wykorzystali dwie (Radziemski, Pacan) i beniaminek zasłużenie wygrał 3:0.

Jeleniogórscy piłkarze po dwóch porażkach na początku sezonu wyraźnie rozkręcają się. W środę rozbili Piasta Karnin 5:1, a trzy dni później pokonali 3:0 faworyzowaną ekipę z gminy Oława. Biało-niebiescy od 20. minuty prowadzili po akcji Machowskiego wykończonej przez Kusiaka. W odpowiedzi w 32. minucie przed utratą gola uratował nasz zespół Dubiel wyciągając się jak struna do główki Florka. Ekipa z Gaci mogła wyrównać też przed przerwą, ale Nowak uderzył minimalnie nad poprzeczką.

Po zmianie stron Karkonosze pokazały dojrzałą grę, nie cofnęli się - wręcz dążyli do kolejnych goli. W 51. minucie w doskonałej sytuacji Kusiak uderzył mocno nad poprzeczką, pięć minut później strzał Radziemskiego w ostatniej chwili zablokował obrońca, a po rzucie rożnym główka Pacana zatrzymała się na obrońcy. Miejscowi dopięli swego w 62. minucie kiedy to Firlej wyłożył piłkę Radziemskiemu, a pozyskany z Górnika Wałbrzych pomocnik kapitalnie uderzył z dystansu w okienko bramki strzeżonej przez Mazura. Dziesięć minut później akcja dwóch zmienników (Kowalski, Bednarczyk) mogła przynieść kolejnego gola, ale w sytuacji sam na sam z ostrego kąta "Jajo" trafił w bramkarza. Napór gospodarzy nie malał, Radziemski z rzutu rożnego zacentrował na głowę Bednarczyka, a ten uderzył minimalnie nad poprzeczką. Zamknięci na własnej połowie gacianie mogli dziękować w kolejnej akcji swojemu bramkarzowi, bowiem po przejęciu piłki na ich połowie przez Macieja Firleja, Mazur obronił instynktownie strzał Kowalskiego, a także dobitkę Bednarczyka. W 79. minucie filigranowy napastnik biało-niebieskich pomknął prawym skrzydłem mijając zawodników gości i został nieprzepisowo zatrzymany na 20 metrów przed bramką. W tej sytuacji sam poszkodowany spróbował swoich sił, ale uderzył obok słupka. Co się odwlecze to nie uciecze - mawia przysłowie. Tak było i tym razem. W 86. minucie Kowalski wpadł w pole karne rywali, ale został sfaulowany przez Pawła Przytułę, za co obrońca z Gaci dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Do "jedenastki" tradycyjnie podszedł Pacan pewnie egzekwując rzut karny. Karkonosze pokonały Foto-Higienę Gać 3:0 i awansowały na 9. pozycję w tabeli. Za tydzień jeleniogórzanie zagrają w Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym Stilonem.

Karkonosze Jelenia Góra - Foto Higiena Gać 3:0 (1:0)